intro-diblo

معرفی بازی Diablo محصول کمپانی بلیزارد انترتینمنت

 1. خانه
 2. معرفی بازی ها
 3. معرفی بازی Diablo محصول کمپانی بلیزارد انترتینمنت

تاریخ پست:

نویسنده:

معرفی بازی

کمپانی بلیزارد در تاریخ ۳۱ دسامبر ۱۹۹۶ در استودیو بلیزارد شمال بازی Diablo را توسعه داد و برای مایکروسافت ویندوز منتشر کرد. این بازی در سبک نقش آفرینی اکشن و Hack and slash در بازار عرضه شد. در ادامه بسته الحاقی جدیدی برای این بازی در سال ۱۹۹۷ تحت عنوان آتش دوزخ منتشر شد. کمپانی بلیزارد در توسعه و عرضه بازی‌های آنلاین محبوبیت زیادی را کسب کرده است. جذابیت داستانی و جزئیات زیادی که در خط داستانی بازی ارائه شده، این بازی را تبدیل به شاهکاری در سبک خود کرده است.

* Hack and slash: یکی از سبک‌های بازی ویدئویی رزمی است. این سبک مبتنی بر دقت بالا در مبارزه “دست به دستِ سلاح” در  برابر اسلحه طرف مقابل است.

در سال ۱۹۹۸ کمپانی بازی سازی الکترونیک آرتس بازی Diablo را برای کنسول پلی استیشن منتشر کرد.یک نسخه‌ برای کنسول سگا ساترن توسط الکترونیک آرتس در دستور کار قرار داشت، اما هرگز عرضه نشد. همچنین موفقیت‌های این بازی موجب ساخت دو دنبالهٔ تحت عناوین Diablo ۲ (۲۰۰۰) و Diablo ۳ (۲۰۱۲) نیز شد.

class-diablo
class-diablo

انواع کلاس کاراکترها در بازی Diablo

بازی Diablo 3، آزمایشگاهی جذاب برای بدست آوردن انواع ترکیب هاست.

این بازی شامل ۷ شخصیت می‌شود :

 1. کلاس Barbarian
 2. کلاس Crusader
 3. کلاس Demon Hunter
 4. کلاس Monk
 5. کلاس Necromancer
 6. کلاس Witch Doctor
 7. کلاس Wizard
کلاس Barbarian در بازی Diablo
کلاس Barbarian در بازی Diablo

کلاس Barbarian

در این کلاس تمام ضربات اثر فیزیکی دارند. انرژی زیادی برای وارد کردن ضربات می‌گذارند و زمانی که ضربه وارد می‌شود زمین می‌لرزد. بر اثر این ضربات دشمنان تکه تکه می‌شوند و خونشان پخش می‌شود.

بربرها سال‌های زیادی در سایه کوه‌های Arreat با قله‌هایی سخت و مملو از برف زندگی می کردند. آن‌ها جثه‌های قوی هیکل و نیرومند داشتند. آن‌ها کوه Arreat را کوه مقدس می‌دانستند و نسل در نسل به محافظت از آن می‌پرداختند.

عده‌ای زیادی از بربرها زمانی که سرزمین آن‌ها متلاشی شد، ایمان خود را از دست دادند. آن‌ها بدون هدف به سفر در سرزمین‌های مختلف پرداختند. اما تعدادی از آن‌ها پایبند عقاید خود ماندن و همچنان در قله‌های سخت کوه مقدس زندگی می‌کردند. آن‌ها به یاد می‌آوردند که در به بچه‌ها نیزه و وسیله جنگ می‌دادند که در راه محافظت از کوه مقدس قدم بردارند و مهارت پیدا کنند. برای آن‌ها محافظت از کوه Arreat،  وظیفه‌ای مقدس بود و به آن ایمان داشتند. آن‌ها از شکست مردم خود خجالت زده بودند اما همچنان ایمان خود را حفظ کردند.

آن‌ها می‌کوشند در دنیای تغییر یافته، هدف جدیدی برای خود پیدا کنند و هرکسی را که سد راه خود بنداند، شکست دهند.

“The ancients have blessed me”

 

کلاس Crusader در بازی Diablo
کلاس Crusader در بازی Diablo

کلاس Crusader

صلیبیان شوالیه‌‎های با ایمانی قوی، شریف و قانونمند هستند.

آن‌ها برای از بین بردن دشمنان از زره‌های فولادی غیر قابل نفوذ و سپرهایی محکم و درخشان استفاده می‌کردند.

صلیبیان در جنگ با دشمنان خود لحظه‌ای تردید نمی‌کردند. آن‌ها با جادوی مقدس و زره‌های ضخیم خود دشمنانشان را هلاک می‌کردند.

آن‌ها به خوبی آموزش می‌دیدند. آن‌ها در منحرف کردن حملات دشمنان مهارت بسیاری دارند و قدرت ضربات محکمی که دشمنان به آن‌ها وارد می‌کردند را با زره‌های خود کم می‌‍کنند.

هنگامی که یکی از این رزمندگان الهی قدرتمند به نبرد می پیوندد، نور خیره کننده از آن ساتع می‌شود. او تمام دشمنانی که جرات مقاومت در برابر قضاوت دارند را به آتش می‌کشد.

“The crusade calls me…so I go”

 

 

کلاس Demon Hunter

کلاس Demon Hunter در بازی Diablo
کلاس Demon Hunter در بازی Diablo

آن‌ها شکارچیانی بی رحم و هوشیار هستند که اهداف خود را با سلاح‌های مخفی، کمان و تله‌های کشنده به سرعت از بین می‌برند.

شکارچیان شیاطین با شلیک‌های انفجاری و فلش دشمنان خود را غافلگیر می‌کنند. دقت حملات این گروه بسیار بالاست و این قابلیت باعث می‌شود که نسبت به دشمنان خود برتری داشته باشند. آن‌ها می‌توانند از فاصله خود با دشمنان خود مقابله کنند.

هدف آن‌ها وارد کردن ضرباتی ناگهانی و قدرمند به دشمنان است.

ویژگی‌ این کلاس نسبت به بقیه کلاس‌ها:

   1. سرعت فوق العاده در کشتن شیاطین
   2.  باتوجه به استفاده‌ی همزمان دوتیرکمان می‌توانند از فاصله‌ی دور دشمنان را شکست بدهد.
   3. در مخفی کاری و تله گذاری بسیار ماهر هستند.
   4. او از دو منبع قدرت استفاده می‌کند یکی نفرت و دیگری مهارتی است که می‌توانید با استفاده از آن تله گذاری کنید.

با این حال، تمرکز شکارچیان شیاطین بر دامنه جنگی محدود است. مهارت‌های قابل توجه‌ای مانند پرش‌های دفاعی و حملات هدفمند دشمنان را کند می‌کند. برای بقا هر پیکان از کمان برای یه شکارچی شیطان بسیار حیاتی است.

“A beast for the slaughter”
کلاس Monk در بازی Diablo
کلاس Monk در بازی Diablo

کلاس Monk

راهبان بدن و ذهن خود را آموزش می‌دهند تا بتوانند پیشروی رزمندگان مقدس در سرزمین Ivgorod باشند.

در درون مخفیگاه، راهبان تمرینات سخت جسمی و معنوی را انجام می‌دهند و وفاداری خود را اثبات می‌کنند. زمانی که وفاداری خود را اثبات کردند قدرتی بی‌نظیر و تمرکزی عالی بدست می‌آورند.

آن‌‎ها روزانه به پاکسازی روح خود می‌پردازند تا بتوانند روحیه خود را بالا ببرند و قلب خود را از فساد و تاریکی پاک کنند. آن‌ها در برابر تاریکی و فساد مقاوم هستند.

در جستجوی کمال رزمی، آن‌ها توازن و شفافیت افسانه‌ای خود را مهار کردند. آن‌های مهارتی بدست آوردن که به آن‌ها اجازه می‌دهد که در نبردهای غیرمستقیم و انواع مختلف اسلحه تسلط داشته باشند.

پس از یک عمر آماده سازی، راهبان موفق در آزمون عرفان، سالن‌های صومعه را برای خدمت به احکام مهین پرستانه ترک می‌کنند.

راهبان تجسم اراده هزار و یک خدای Ivgorod هستند.

“The gods guide me. You cannot win”

کلاس Necromancer در بازی Diablo
کلاس Necromancer در بازی Diablo

کلاس Necromancer

Necromancer فرماندهانی بی‌رحم و ترسناک هستند. آن‌های اربابان مرگ و زندگی هستند. آن‌ها با جادوی خود مردگان را زنده می‌کنند و دشمنان خود را با جادوی مرگبار نفرین می‌کنند. 

مرگ و زندگی بخشی از یک چرخه بزرگ است. Necromancer برای اخلالی که در این چرخه ایجاد می‌کنند ترسی ندارند.  

آن‌ها از نیروی زندگی خود استفاده می‌کنند تا توانایی‌های قدرتمندی برای شکست دشمنان خود و برتری در میان جنگ بدست آورند.

آنها به طور اراده از نیروی زندگی خود استفاده می کنند تا توانایی های قدرتمندی را به دست آورند و دست برتر را در جنگ بدست آورند.
Necromancer از دور به مبارزه با دشمنان خود می‌پردازند. آن‌ها برای مبارزه از ارواح اسکلتی که تحت فرمانش هستند استفاده می‌کند. 

کلاسNecromancer در بازی Diablo لباسی ساخته شده از استخوان‌های دشمنانش بر تن دارد و با استایل خاص خودش قبیله‌های دشمن را به کام مرگ می کشاند.

“All who oppose me…beware”
کلاس Witch Doctor در بازی Diablo
کلاس Witch Doctor در بازی Diablo

کلاس Witch Doctor

در میان قبایل umbaru، تعداد اندکی از مردان و زنان منتخب می‌توانند به مقام Witch Doctor برسند. برای آنکه بتوانند به این مقام صعود کنند باید در تاریخ نبرد استاد باشند و استعدادی برای ارتباط با ارواح داشته باشند.

توانایی ارتباط با ارواح فقط به افراد متولد شده‌ای که توسط لمس ارواحی که در قلمروی نامرئی زندگی می‌کنند می‌رسد. umbaru معتقداند که ارواح مردگانی که محراب زندگی را پشت سر گذاشته اند در آنجا زندگی می‌کنند.

زمانی فردی میمیرد آن‌ها نفس روحی که از بدن سرد فرد جدا می‌شود را احساس می‌کنند. زمانی که صدها نفر می‌میرد، آن‌ها ارواحی که از اجساد جدا می‌شوند را احساس می‌کنند. پزشکان جادوگر نمی توانند گوش های خود را به صدای ارواح بپوشانند.

هر چقدر که صدای نارضایتی ارواح بلندتر می‌شود، انتخاب آن‌ها انجام می‌شود. آن‌ها باید تعادل بین دنیای خود و سرزمین نامرئی را برگردانند یا عذاب نسل‌های گذشته را برای باقی عمر خود مشاهد کنند. 

“The spirits smile upon me”

 

کلاس Wizard

کلاس Wizard در بازی Diablo
کلاس Wizard در بازی Diablo

جادوگران با نیروی درونی‌ای که در بدن خود دارند، جادویی تولید می‌کنند که از راه دور می‌توانند به دشمنان خود صدمه بزنند.

آن‌ها با استفاده از جادو خود می‌توانند جادی سرما، آتش، کنترل ذهن و حتی خنثی کردن حملات دشمن انجام دهند.

آن‌ها قهرمانانی هستند که از راه دور بر میدان جنگ تسلط دارند و می‌توانند دشمنان خود را از راه دور با جادوی قدرتمندی خود شکست دهند.

آن‌ها همانند توپخانه‌ای زنده در میدان جنگ هستند. 

“If my old masters could see me now…”

 

 

 

 

 

 

 

 

داستان بازی Diablo

در داستان‌های عامه زمانی که از شیاطین سخن می‌گفتند، شیاطین را موجوداتی تعریف می‌کردند که به درون ذهن انسان‌ها نفوذ کرده و ذهن شخص را از فساد و تاریکی پر می‌کنند. شیاطین در آغاز خلقت فرشتگانی زیبا و مهربان بودند که به دلیل سرپیچی از فرمان خداوند وی را خشمگین کردند. خداوند در حالی که قدرت نابودی همه آن‌ها را داشت آن‌ها را به جهنم تبعید کرد.

شیاطین در مقابل خداوند قدرتی ندارند پس به سمت مخلوقات آن می‌روند و تلاش برای فریب آن‌ها دارند. هدف شیاطین فریب مخلوقات و هدایتشان به سمت جهنم است. در زندگی عادی به ما آموخته‌اند شیاطین به درون ذهن انسان‌ها نفوذ کرده و ذهن او را از پاکی و روشنایی به فساد و تیرگی می‌کشانند.

کمپانی بلیزارد، با الهام گرفتن از اینگونه داستان‌ها که مضمون جالب و هیجان انگیز دارند تواشتند بازی هیجان انگیر و افسانه‌ای با نام Diablo را خلق کند و در دنیای عظیم بازی‌ها آن را منتشر کند. این بازی تا به امروز میلیون‌ها طرفدار را به خود جذب کرده است.

بازی diablo دارای داستانی جذاب و منحصر به فرد است. این بازی به همانند دریایی است که با غرق شدن در آن به کشف حقایقی پنهان شده دست پیدا می‌کنید که با این حقایق شما این جهان را نجات می‌دهید. جذابیت این بازی منشا گرفته از داستان زیبایی دارد که کمپانی بلیزارد با بصیری ساختن آن بازیکن را وادار به ساعت‌ها بازی می‌کند.

زمانی خبری جنجالی در جهنم می‌پیچد همه شیاطین برای ورود به سطح زمین با هم درگیر می‌شوند و کشت و کشتار عظیمی به پا می‌شود. سه شیطان با نام‌های Baal، Mephisto، Diablo که آن‌ها با هم برادر بودند به دلیل اینکه بسیاری از شیاطین را کشتند و از نا فرمانی‌هایی که داشتند از جهنم اخراج می‌شوند و هرگز اجازه  پای گذاشتن بر روی زمین را ندارند.

Diablo که بسیار جاه‌طلب بود از دستورات سرپیچی کرد و دروازه‌های جهنم را باز کرده و به همراه برادران خود به سمت زمین هجوم آوردند. Diablo یکی از قدرتمندترین شیاطین موجود در جهنم بود.

Tyrael-فرشته‌ای در بازی Diablo

Tyrael یکی از فرشتگان الهی بود که از این موضوع با خبر می‌شود، از این رو با جمع‌آوری تعداد بسیاری از جادوگران قدرتمند سعی در مبارزه با شیاطین را دارد. جادوگران موفق به ساخت طلسمی برای اسیر کردن این سه برادر می‌شوند. زمانی که شیاطین وارد زمین می‌شوند دو برادر Diablo اسیر جادوگران می‌‍شوند. Diablo از موضوع مطلع می‌شود و با زیرکی از دست جادوگران فرار می‌کند. وی از تمام قدرتش استفاده می‌کند و خود را نامرئی می‌کند. او نمی‌تواند به همین شکل بماند و زجر کشیدن برادرانش را تماشا کند. Diablo با ورود به ذهن پادشاه و تسخیر ذهنش به وسیله پادشاه به جادوگران دستور می‌دهد که تمامی قدرت‌هایش را به او برگردانند.

جادوگران با وجود اینکه موافق دستور پادشاه نبودند اما چاره‌ای به جز پیرویی از او ندارند. آن‌ها همه قدرت Diablo را به اون برمی‌گردانند. Diablo قدرتمندتر از قبل ظاهر می‌شود سپس برادرانش را نجات می‌دهد.

diablo پس از نجات برادرانش با نقشه‌ای جدید به تسخیر روح و جسم پسر پادشاه رو می‌آورد. او پسر پادشاه را برای تشکیل ارتشی از شیاطین و مردگان برای مبارزه با انسان‌ها وادار می‌کند. پادشاه زمانی که از خبر تسخیر شدن روح پسرش با خبر می‌شود به بیماری روانی مبتلا می‌شود و سپس به دست عده‌ای از مخالفانش کشته می‌شود.

در زمانی کوتاه جوانی شجاع و قدرتمند که اساطیر او را خدای زمین نامیده‌اند ظهور می‌کند. آن جوان با شجاعت به جنگ با Diablo و ارتشش می‌رود. در جنگ با شیاطین او موفق به نابود کردن دو برادر Diablo می‌شود. از آنجا که Diablo جاودانه است بعد از نبردی سخت و طاقت فرسا او را در بدن خود حبس می‌کند.

بعدها همین موضوع باعث می‌شود diablo قدرت تمامی انسان‌های فرا زمینی را نیز جذب کند. در قسمت سوم این بازی در ابتدا مشاهده می‌کنیم که Deckard Cain برای کشف یک حقیقت تلخ وارد کلیسای Tristam می‌شود و از پدر روحانی پیری که در آنجا زندگی می‌کند می‌خواهد که کل ماجرای شیاطین را برایش بازگو کند. اما طولی نمی‌کشد که صدای شکافتن آسمان‌ها به گوش می‌رسد و شهاب سنگ‌هایی غول آسا به سمت زمین می‌آیند.

یکی از این سنگ‌ها درست به وسط کلیسا برخورد می‌کند و پدر روحانی را به اعماق زمین می‌کشد . Deckard که تنها نظاره‌گر این موضوع است دوان دوان به سمت شهر رفته و موضوع را برای مردم شهر تعریف می‌کند و اینجاست که پیشگویی تمامی ساحره‌ها درست از آب در می‌آید و Diablo همراه با تمامی شیاطین جهنم و همچنین برادرانش تنها برای انتقام و نابودی همه انسان‌ها و همچنین حکمرانی بر سطح زمین با قدرت هرچه تمام‌تر بازگشته و شما با محدود قهرمانان بازمانده وظیفه کشتن و جلوگیری از همه‌ی آن‌ها را بر عهده دارید.

 

وی پیرترین شیطان جهنم است و از دو برادر دیگر خود بزرگتر خواهد بود. وی به صورت فیزیکی با دشمنان نمیجنگد و اغلب از فاصله نسبتا دور با نفوذ کردن به ذهن شما از لحاظ روحی و روانی به شما صدمه میزند. به وی لقب ارباب نفرت را داده اند زیرا با توجه به گفته های اساطیر وی در گذشته مورد خیانت بیشماری از خانواده و دوستانش قرار گرفته و به همین علت از همه ی انسان ها و شیاطین حتی برادران خود متنفر است.

معرفی شخصیت‌های داستانی در بازی Diablo

Baal

Baal-diablo
Baal-diablo

وی پیرترین شیطان جهنم است و از دو برادر دیگر خود بزرگتر است. وی به صورت فیزیکی با دشمنان نمی‌جنگد و اغلب از فاصله نسبتا دور با نفوذ کردن به ذهن افراد از لحاظ روحی و روانی به  فرد صدمه می‌زند.

به وی لقب ارباب نفرت را داده‌اند زیرا با توجه به گفته‌های اساطیر وی در گذشته مورد خیانت بیشماری از خانواده و دوستانش قرار گرفته و به همین علت از همه ی انسان‌ها و شیاطین حتی برادران خود متنفر است.

 Mephisto

Mephisto- شیاطین بازی Diablo
Mephisto- بازی Diablo
وی سعی می‌کند نشان ندهد که چه شیطان حیله گر و طمع کاری است. حتی در برخی از صحنه‌های بازی می‌توانید وی را مشاهده کنید که چقدر خونسردانه با شما صحبت می‌کند.
از دیدگاه او انسان‌ها ضعیف‌ترین موجوداتی هستند که به دست خداوند خلق شده‌اند.او به برادرش diablo بسیار علاقه دارد به این علت که diablo تمامی تاکنیک‌های نبرد را به وی آموخته است.

 

 

 

 

 

 

 

 

Diablo

محبوب و منفورترین شخصیت کل سری بازی‌های Diablo است. مردم شهر و همچنین پیشگویان می‌گویند diablo خطرناکترین و در عین حال قدرتمندترین موجود روی کره خاکی به شمار می‌رود به طوری که عده‌ای از فرشتگان بعد از مواجه شدن با این موجود از ترس بال‌هایشان از جا کنده شده و خود به خود نابود شده‌اند. عده‌ای دیگر معتقد هستند تنها مشاهده Diablo برای مرگ یک انسان کافی خواهد بود.

او نیرومند ترین شیطان جهنم است و زندگی جاودانه‌ای دارد به طوری که هرگز نمی‌میرد.

diablo
diablo

امیدواریم که از خواندن این پست لذت کافی را برده باشید….

نوشتهٔ قبلی
معرفی بسته الحاقی Shadowlands برای بازی World of Warcraft
نوشتهٔ بعدی
معرفی بازی Hearthstone محصول کمپانی بلیزارد انترتینمنت

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید