Introduction-macro

آموزش ماکرو نویسی (Macro) در ورود اف وارکرافت (World of warcraft)

 1. خانه
 2. آموزش ها
 3. آموزش ماکرو نویسی (Macro) در ورود اف وارکرافت (World of warcraft)

تاریخ پست:

نویسنده:

macro wow

ماکرو (Macro)

ماکرو (Macro) ابزاری است که از بدو پیدایش در World of Warcraft وجود داشته است. مفهوم اصلی یک ماکرو (Macro) انجام یک یا چند عمل است. همه دستورات ماکرو با یک اسلش رو به جلو ( / ) شروع می شوند که از اقدامات متنی معمولی متمایز شوند.

در این پست، ما به اصول اولیه ماکروها و نحوه ایجاد ماکرو خواهیم پرداخت! ما همچنین محبوب‌ترین ساختارهای ماکرو را فهرست می‌کنیم تا بتوانید ماکروهای پیشرفته‌تری را بسازید.

ماکرو ها (macro) یک صفحه جدا مختص خود دارند. این صفحه از طریق منوی بازی (میانبر Esc) و سپس انتخاب Macros یا با تایپ macro/ و زدن enter در چت قابل دسترسی است. در این صفحه می توانید به تمام اطلاعات اصلی ماکروهای خود دسترسی داشته باشید.

در شکل های زیر راه های مختلف برای دسترسی به صفحه ماکرو نمایش داده شده است.

access-macro-1
access-macro-2

همه ماکروهایی (Macro) که ایجاد می‌کنید در سرور بلیزارد ذخیره می‌شوند و به حساب یا کاراکتر شما محدود می‌شوند. به همین دلیل شما می‌توانید از رایانه‌های مختلف به آن دسترسی داشته باشید و همچنان همه ماکروهای ایجاد شده را حفظ کنید.

ماکرو ها به دو صورت عمومی و اختصاصی ذخیره می شوند.

ماکروهای (Macro) عمومی

ماکرو (macro) عمومی برای همه کارکترهای شما قابل مشاهده هستند و همه کارکتر های می توانند از آن ها استفاده کنند و به اشتراک بذارند.(به شرطی که قابل استفاده برای آن‌ها باشد). شما می‌توانید ۱۲۰ عدد ماکرو به صورت عمومی بسازید.

access-macro3

ماکرو (Macro) اختصاصی

ماکرو اختصاصی به صورت خصوصی برای هر کارکتر شما ساخته می شود و بقیه کارکترهای شما به آن‌ها دسترسی ندارند. تعداد ماکروهای اختصاصی که شما میتوانید ثبت کنید ۱۸ عدد می‌باشد.

برای ایجاد یک ماکرو باید وارد صفحه ماکرو شوید، سپس دکمه New را فشار دهید. با این کار یک پنجره جدید باز می‌شود که در آن باید ماکرو خود را نام نام گذاری کنید و یک آیکون برای آن انتخاب کنید. شما می توانید هر نمادی را از آیکون های موجود در بازی انتخاب کنید.

panel-macro

در اینجا چند دستورالعمل کلی به شما معرفی می‌کنیم که به شما این امکان را می‌دهد که نام و آیکون نشان داده شده توسط ماکرو را نادیده بگیرید، بنابراین نیازی نیست در انتخاب آنها زیاد سختگیری کنید، شما می توانید هر ماکرو را فقط با یک فضای خالی نامگذاری کنید و آیکون را علامت سوال انتخاب کنید. اگر می خواهید نام ماکرو خود را تغییر دهید، کافی است آن را در لیست ماکرو خود انتخاب کنید و روی تغییر نام/آیکون کلیک کنید.
پس از انتخاب یک نام و یک آیکون، می‌توانید ماکرو را از صفحه ماکرو به نوارهای اکشن خود بکشید تا هنگام ضربه زدن به صفحه کلید، مانند یک طلسم معمولی، از آن استفاده کنید.

ساخت اولین ماکرو

یکی از اساسی ترین ماکروهایی که می توانید بنویسید این است که اعلام کنید از کدام طلسم استفاده می کنید، که می تواند برای وقفه ها مفید باشد و می تواند به صورت زیر نوشته شود. یک ماکرو به صورت زیر تعریف می‌شود. در ماکرو زیر اعلام یک عمل و خود عمل رو همزمان با هم اجرا می‌کند.

first-macro
/say I'm casting Mind Blast
/cast Mind Blast

در نوع دیگری از ماکرو ها می‌توانیم با یک دکمه از طلسمی استفاده کنیم و هم میتوانیم آن را لغو کنیم.  معمولا این ماکرو ها برای طلسم های دفاعی مانند Ice Block یا Dispersion استفاده می‌شود که توانایی شما برای آسیب دیدن را کاهش یا حذف می‌کند. یک بار زدن دکمه ماکرو باعث ایجاد طلسم می شود و با زدن مجدد آن باعث لغو آن می شود. توجه کنید که چندین بار استفاده از این دکمه ممکن است باعث کنسل شدن طلسم شما شود. هنگام استفاده از آن دقت کتید.

/cancelaura Ice Block
/cast Ice Block

یک ماکرو مفید دیگر این است که یک طلسم خاص را فقط روی یک هدف معین انجام دهد. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید به یک هدف اصلی آسیب بزنید و هدف دیگری را نادیده بگیرید. برای این کار، می توانید این هدف وقفه را با تایپ focus/ در حین هدف قرار دادن آن هدف (که توسط یک ماکرو انجام می شود!) روی Focus تنظیم کنید. سپس می توانید ماکرو را بنویسید

/cast [@focus] Kick

یک ماکرو می‌تواند دستورات و عملکردهای مختلفی را در خود جای دهد و همین امر باعث راحت‌تر شدن بازی برای ما می‌شود. ما با استفاده از ماکرو می‌توانیم به راحتی طلسم هایی رو اجرا کنیم و همچنین می توانیم بدون اینکه روی هدف کلیک کنیم طلسمی را بر روی آن اجرا کنیم. این کار معمولا توسط هیلرها انجام می‌شود، با استفاده از ماکرو می‌توانند بدون انتخاب کردن دوستان خود فقط با قرار دادن موس بر روی هدف آن‌ها را پشتیبانی کنند.

ماکروها می توانند اقدامات زیادی را در محیط بازی انجام دهند. اغلب ماکروها برای استفاده از آیتم ها یا توانایی ها ایجاد می شوند. با این حال، ماکروها همچنین می‌توانند برای ارسال پیام‌های چت، تجهیز تجهیزات، تغییر کلاس و تنظیم کردن تنظیمات و در بسیاری از موارد دیگر استفاده شوند.

ماکروها نمی‌توانند از ابزارهایی استفاده کنند که به طور معمول در دسترس بازیکنان نیستند. ماکروها همچنین نمی توانند برنامه ریزی شوند، یعنی نمی توانند تصمیمات هوشمندانه ای بگیرند، مانند “هدف را با کمترین HP درمان کنید”.

تعداد ماکروها در حساب بلیزارد محدود است و شما نمیتوانید از مقداری که مشخص کردند ماکرویی ایجاد کنید. در هر حساب بلیزارد ۱۸ عدد ماکرو به صورت اختصاصی و ۱۲۰ عدد ماکرو به صورت عمومی می شود ایجاد کرد.

در اینجا لیستی از محبوب ترین دستورات پشتیبانی شده در ماکروها و عملکردهای آنها را مورد بررسی قرار می‌دهیم! یک ترفند کوچک که می‌توانید انجام دهید این است که showtooltip# را به ابتدای یک ماکرو اضافه کنید تا ماکرو طوری رفتار کند که انگار توانایی خود طلسم است، نام‌ها را نادیده می‌گیرد و راهنمای خود طلسم را در اختیار شما قرار می‌دهد.

دستورات چت/Emote

Emote جهت ابراز احساسات در بازی استفاده می‌شود.

این دستورات هیچ عملی را انجام نمی دهند، بنابراین باعث مبارزه نمی شوند و فقط ارزش زیبایی دارند.

/e – (or /emote) Prints the message after as if your character had emoted it.

/s – (or /say) Your character will say the message after the command.

دستورات رزمی

این دستورات اقداماتی را اجرا می کنند که بیشتر در ماکروهای متمرکز بر مبارزه استفاده می‌شود.

/stopcasting – Immediately stops your current spell cast or channel, if happening.
/targetlasttarget – Changes your target to the last unit you had targeted.
/cast – casts the spell with the name input after it from your spell book. (i.e. /cast Fireball )

شما همچنین می‌توانید تغییراتی در قالب‌های طلسم انجام بدهید. این دستورات بین دستور cast/ و نام طلسم در داخل پرانتز ([]) نوشته می‌شوند.

برای مثال cast [@focus] Kick/. شما می‌توانید چندین تغییر را انجام بدهید که با کاما (,) به هم پیوند داده شده‌اند.

 همچنین می‌توانید گروه‌های مختلفی از تغییرات را در براکت‌های مختلف داشته باشید. برای مثال:

/cast [@focus,exists,nodead,harm][]Fireball

اگر Fireball  وجود داشته باشد، Fireball  را به سمت هدف متمرکز پرتاب می‌کند، اگر هدف مرده نباشد(زنده باشد) و یک دشمن باشد، در غیر این صورت پرتاب روی هدف فعلی شما اتفاق می‌افتد.

Target Modifiers

افزودن یک اصلاح کننده هدف به ماکرو شما، هدف فعلی شما را در صورتی که شرطی که برای آن قرار داده‌اید درست باشد، به هدف مشخص شده تغییر می دهد.

@ (خواندن ‘at’) را می توان جایگزین دستور target= کرد.

لیستی از Target Modifiers

@player – Targets the player.
@target – Targets the player’s current target.
@mouseover – Targets the spell on the target that the mouse is currently hovering.
@cursor – Targets the spell in the terrain the mouse is currently hovering (only available for spells with reticle targeting, like  Mass Dispel or  Blizzard).
@focus – Targets the focus target.
@targettarget – Targets the target’s target. For instance, when used targeting a Boss, it will target the tank or whoever the boss has targeted in that instant.
@boss1 – Targets the first unit in the Boss frames. Usually only available during Dungeon and Raid encounters. There are more variants like boss2, boss3, etc.
@arena1 – Targets the first unit in the Arena frames. This is a PvP-only modifier, usually only available during arena matches. There are more variants like arena2, arena3, etc.
@pet – Target the player’s pet.

شرط ها

همه این شرط ها را می توان مورد استفاده قرار داد. می‌توانید جلوی همه آنها no اضافه کنید تا دقیقاً برعکس رفتار کنند. برای مثال، noharm برای هر هدفی که دشمن نیست صادق است، اما می‌تواند شامل اهدافی باشد که نمی‌توانید به آنها کمک کنید، مانند NPC‌های خنثی.

لیستی از شرط ها

 • pet – true if the player has a current pet.
 • combat – true if you’re in combat.
 • harm – true if the target for the cast is an enemy.
 • help – true if you can aid the target for the cast.
 • dead – true if the target for the cast is dead.
 • exists – true if the target for the cast exists.
 • channeling – true if you are currently channeling a spell.
 • button:number – (or btn) used to check with which mouse button you activated the macro. [button:1] is the default, left button, [button:2] right, [button:3] middle. For mouses with more buttons the number of them button follows the pattern for the option.
 • talent:Row/Column – true if you have the talent for the Row/Column combination selected. For instance, [talent:7/۲] will be true if you have the middle talent selected for the final row of talents.
 • equipped:slot – (or worn) true if you have an item equipped in the slot. For instance [equipped:chest] will be true if you have a chest piece equipped.
 • spec:number – true if you’re currently in the specialization given by the number. Specializations are ordered in alphabetical order and can be checked in the Specializations Menu.
 • group – true if you are currently in a group. Can be specialized to [group:party] or [group:raid].
 • indoors – true if you are currently in a position that is considered indoors.
 • outdoors – true if you are currently in a position that is considered outdoors.
 • flyable – true if you are currently somewhere you can fly.
 • mounted – true if you are currently mounted.
 • flying – true if you are currently flying.
 • swimming – true if you are currently swimming.

Key Modifiers

لیستی از Key Modifiers

 

 • mod:shift – true if the keybind was pressed while the SHIFT key was pressed.
 • mod:alt – true if the keybind was pressed while the ALT key was pressed.
 • mod:ctrl – true if the keybind was pressed while the CTRL key was pressed.

دستورات عمومی 

این دستورات هم برای موقعیت های جنگی و هم برای موقعیت های غیر جنگی قابل استفاده هستند.

– /run – (or /script) Execute the message after it as a LUA script (scripting language present in WoW addons and scripts.
– /use – uses the item with the name written after the command. Can also be used with numbers, which will cause it to use the item equipped in the slot of that number.
(i.e. /use Potion of Prolonged Power or /use 14 to use your second trinket)

لیست شناسه های اسلات

۱ – Head
۲ – Neck
۳ – Shoulder
۴ – Shirt
۵ – Chest
۶ – Waist
۷ – Legs
۸ – Feet
۹ – Wrist
۱۰ – Hands
۱۱ – Finger 1
۱۲ – Finger 2
۱۳ – Trinket 1
۱۴ – Trinket 2
۱۵ – Back
۱۶ – Main hand
۱۷ – Off hand
۱۹ – Tabard

برای اطلاع از کدهای تخفیف برای خرید محصولات سایت و اخبار سایت، صفحه اینستاگرام و پیچ آپارات ما را دنبال کنید.

Instagram

نوشتهٔ قبلی
حذف گیم تایم های ۱۸۰،۹۰،۳۰ روزه از فروشگاه بلیزارد (Blizzard)
نوشتهٔ بعدی
آموزش و نحوه استفاده از گیفت کد بتل نت (battle net) بلیزارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید