بسته الحاقی Shadowlands برای بازی World of Warcraft

معرفی بسته الحاقی Shadowlands برای بازی World of Warcraft

  1. خانه
  2. معرفی بازی ها
  3. معرفی بسته الحاقی Shadowlands برای بازی World of Warcraft

تاریخ پست:

نویسنده:

کمپانی بازی‌سازی بلیزارد در رویداد بلیزکان سال ۲۰۱۹ از جدیدترین بسته‌ی الحاقی (Expantion) بزرگترین بازی خود یعنی «World of Warcraft» رونمایی کرد. این بسته‌ی الحاقی که Shadowlands نام گرفته و مشخصا به منطقه‌ای به همین نام اشاره دارد، بازی‌کننده‌ها را در قصه‌ای جدید گردهم می‌آورد تا مقابل «سیلوانس» و تلاش او برای نابودی ازراث بایستند.

بسته‌های الحاقی همیشه تغییرات و پیشرفت‌های زیادی را برای World of Warcraft به همراه داشته‌اند و بلیزارد هم مثل همیشه گفته است که این بسته‌ی الحاقی، بزرگترین و اساسی‌ترین تغییرات چند سال اخیر را به بازی معرفی خواهد کرد. با این حال به نظر می‌رسد که حرف بلیزارد درباره‌ی بسته‌ی الحاقی Shadowlands چندان هم بیراه نباشد.

بسته الحاقی Shadowlands برای بازی World of Warcraft
بسته الحاقی Shadowlands برای بازی World of Warcraft

داستان بازی

از نظر داستانی بسته‌ی الحاقی Shadowlands دقیقا پس از بسته‌ی الحاقی قبلی یعنی «نبرد برای ازراث» (Battle for Azeorth) اتفاق می‌افتد. منطقه‌ی Shadowlands در واقع دنیای پس از مرگ یا همان دنیای مردگان در وارکرفت است و در بسته‌ی الحاقی قبلی دیدیم که سیلوانس با نابود کردن سپر بین ازرات و Shadowlands، راه را به این سرزمین باز می‌کند.

Shadowlands 

بازیکنان در راه مقابله با سیلوانس باید به Shadowlands سفر کنند و با گروه‌های مختلفی که در این منطقه حضور دارند ملاقات کنند. منطقه‌ی Shadowlands در واقع مکانی است که در آن برای مردگان برزجی محسوب می‌شود که اعمالی که در دنیا انجام داده‌اند بررسی می‌شود. با این حال،‌ سیلوانس و یکی از همراهان او به اسم The Jailer این چرخه‌ی منظم را نابود کرده‌اند در حال حاضر تمام مردگان مستقیما از Shadowlands به Maw فرستاده می‌شوند؛ منطقه‌ای که اساسا جای بدترین و ترسناک‌ترین هیولاهاست.

نقشه‌ای که سیلوانس در ذهن دارد در حال حاظر مشخص نیست. در این بسته‌ای الحاقی بیشتر درباره اهداف او می‌شنویم. در ابتدای بازی، بازیکنان باید به Shadowlands بروند و با Covenants‌ها مختلف در این منطقه همکاری کنند که بتوانند نظم را دوباره در این سرزمین برقرار سازند.

کاوننت‌ها (Covenants) بخش جدیدی از بسته‌ی الحاقی Shadowlands هستند که در این بسته‌ معرفی می‌شود. بازیکنان در هر منطقه از این سرزمین با یک کاوننت‌ متفاوت ملاقات می‌کنند و به آن‌ها در برقراری نظم در آن‌ منطقه کمک می‌کنند. هر کدام از این گروه‌ها نقش خاصی در چرخه داستانی Shadowlands ایفا می‌کنند. با کمک به کاوننت‌ ها و انجام ماموریت‌هایشان، در کنار بدست ‌آوردن آیتم‌های مربوط به همان کاوننت، دو قابلیت به بازیکنان اضافه می‌شود. پس از اتمام مراحل داستانی در هر منطقه و رسیدن به بالاترین لول (۶۰) هر بازیکن باید یک کاوننت را انتخاب کند. هر کاوننت یک ست کامل زره و یک توانایی جدید را برای بازیکن باز می‌کند.

بسته الحاقی Shadowlands برای بازی World of Warcraft
بسته الحاقی Shadowlands برای بازی World of Warcraft

تغییر اساسی که در این بسته الحاقی انجام شده است، تغییر کامل در سیستم لول در بازی است. در این بسته حداکثر لول از ۱۲۰ به ۶۰ کاهش پیدا کرده است. اگر در بسته قبلی هیرویی دارید که حداکثر لول (۱۲۰) است در بسته Shadowlands این هیرو به لول ۵۰ کاهش پیدا می‌کند و شما برای رسیدن به بالاترین لول باید به سرزمین Shadowlands بروید.

پس از این تغییر، با هر بار لول گرفتن مجموعه‌ی زیادی از توانایی‌ها و قابلیت‌های مختلف به بازی‌کننده‌ها ارایه خواهد شد. با توجه به گفته کمپانی بلیزارد بدست آوردن لول در این بسته معنای بیشتری پیدا کرده است.

بسته الحاقی Shadowlands برای بازی World of Warcraft
بسته الحاقی Shadowlands برای بازی World of Warcraft

شخصیت‌هایی که جدید ساخته می‌شوند در منطقه‌ای جدید و با لول ۱ آغاز می‌شود. پس از رسیدن به لول ۱۰ بازیکنان این انتخاب را دارند تا در

قرار است شخصیت‌هایی که جدید ساخته می‌شوند در منطقه‌ای جدید و با تراز ۱ بازی را آغاز کنند. پس از رسیدن به تراز ۱۰، بازی‌کننده‌ها این انتخاب را دارند تا از بین تمام بسته‌های الحاقی بازی، یکی را انتخاب کنند و مستقیما به آن بروند. این حرکت به بازی‌کننده‌های جدید این امکان را می‌دهد تا قصه و کوئست‌های هر بسته‌ی الحاقی را بدون مشکل سطح تراز تجربه کنند.

امکان شخصی‌سازی ظاهری بهتر شخصیت‌ها و همچنین امکان انتخاب کلاس Death Knight توسط تمام نژادها هم از دیگر قابلیت‌های جدید Shadowlands خواهد بود.

زمان عرضه‌ی World of Warcraft: Shadowlands مشخص نیست. با توجه به اخباری که از کمپانی بلیزارد منتشر شده است. زمان احتمالی برای انتشار این بازی اواخر سال ۲۰۲۰ است.

سیستم پیشنهادی برای بازی World of Warcraft: Shadowlands:

قطعات حداقل سیستم سیستم پیشنهادی
سیستم عامل Windows® ۷ ۶۴-bit Windows® ۱۰ ۶۴-bit
پردازنده Intel® Core™ i5-3450
AMD FX™ ۸۳۰۰
Intel® Core™ i7-6700K
AMD Ryzen™ ۷ ۲۷۰۰X
کارت گرافیک NVIDIA® GeForce® GTX 760
AMD Radeon™ RX 560
Intel® UHD 630 (45W)DirectX® ۱۱ compatible GPU with 2GB VRAM

NVIDIA® GeForce® GTX 1080
AMD Radeon™ RX Vega 64

DirectX® ۱۲ compatible GPU with 8GB VRAM

حافظه رم ۴GB RAM (8GB if using supported integrated graphics) ۸GB RAM
هارد دیسک ۱۰۰GB available space ۱۰۰GB available space

 

shadowlands
shadowlands

 

امیدواریم که از خواندن این پست لذت کافی را برده باشید….

نوشتهٔ قبلی
آموزش جامع افزونه Weakaura و نحوه کار با آن
نوشتهٔ بعدی
معرفی بازی Diablo محصول کمپانی بلیزارد انترتینمنت

۱ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • فوق العاده است wow … بسیار درگیرکننده و اعتیاد آور … یه سرگرمی عالی … من خودم به همه توصیه اش میکنم

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید