آموزش Hearthstone Battlegrounds

آموزش کامل بازی Hearthstone مود Battlegrounds برای افراد تازه وارد

  1. خانه
  2. آموزش ها
  3. آموزش های Hearthstone
  4. آموزش کامل بازی Hearthstone مود Battlegrounds برای افراد تازه وارد

تاریخ پست:

نویسنده:

در این مقاله قصد داریم بازی هارت استون (Hearthstone) سبک بازی (PlayMode) بتل گراند (Battlegrounds) را به طور کامل و جامع آموزش دهیم.

بتل گراند یا Battlegrounds چیست؟

بازی هارت استون شامل سبک های مختلفی برای بازی کردن است که یکی از این سبک‌ها Battlegrounds می‌باشد.

در این سبک ۸ بازیکن وجود دارد که به صورت ۱ به ۱ با هم به مبارزه می‌پردازند. هدف از این سبک، زنده ماندن و اول شدن است که البته به نفرات اول تا چهارم امتیاز مثبت داده می‌شود.

هر راند (Round) این بازی شامل ۲ فاز می‌باشد.

فاز استخدام  (Recruit) به شما اجازه خرید و فروش کارت‌ها، ارتقاء سطح میخانه یا Tavern، استفاده از قدرت هیرو و تغییر مکان کارت‌ها برای اولویت بندی حملات را به بازیکنان می‌دهد.

در فاز مبارزه cart‌ها به طور خودکار با یکدیگر درگیر می‌شوند تا زمانی که cart‌های یک سمت (یا هر دو سمت) به کلی نابود شوند. در این زمان کسی که کارتی بر روی زمین دارد، به کسی که cart هایش شکست خورده است حمله می‌کند.

بر خلاف دیگر سبک‌های این بازی، battlegrounds دارای cart‌ها و هیرو های منحصر به فرد خودش می‌باشد.

همه ی کارت های battlegrounds در ابتدای بازی در دسترس هستند.

battlegrounds با سایر حالت های بازی تفاوت های چشمگیری دارد که در هیچ کدام از سبک های دیگر این بازی مشاهده نشده است. در اینجا مانا (Mana) وجود ندارد اما به جای آن سکه (Coin) وجود دارد. همه ی کارت ها (چه قوی چه ضعیف) ۳ سکه برای خرید نیاز دارند.

گیم پلی بازی Battlegrounds

هیرو‌های مختلفی برای انتخاب وجود دارد که هر کدام ویژگی‌ها و استراتژی‌های منحصر به فرد خود را دارد. در ابتدا به هر بازیکن ۲ هیرو داده می‌شود که باید بین آن‌ها یکی را انتخاب کند. دو هیرویی که به هر بازیکن داده می‌شود، متفاوت با هیرو های دیگر بازیکنان است که بدین ترتیب هر شخص یک هیروی منحصر به فرد دارد.

در سمت چپ صفحه، یک نوار شامل همه‌ی هیروها قرار گرفته که به ترتیب سلامتی (Health)، از بالا به پایین مرتب شده‌اند. زمانی که شما موس خود را روی یکی از این هیرو‌ها می برید، اطلاعاتی از قبیل نام کاربری بازیکن، قدرت هیرو، سطح Tavern و بیشترین تعداد کارت‌هایی که از یک قبیله دارد و همچنین خلاصه‌ای از اینکه در ۲ دور گذشته با چه کسی جنگیده و چه میزان آسیب به آن‌ها وارد شده است را نمایش می‌دهد. به علاوه دور بازیکنی که قرار است در این راند با او مبارزه کنید یک کادر قرمز کشیده می‌شود و تا نیمه به بیرون از کادر کناری قرار می‌گیرد.

قبیله‌ها

در این بازی کارت‌ها به چندین قبیله تعلق دارند و تعدادی از این کارت‌ها نیز به هیچ قبیله‌ای تعلق ندارند. کارت‌های هر قبیله ویژگی‌های خاص خود را دارد برای مثال کارت‌های قبیله‌ی Murloc در ابتدای بازی قوی و کارت‌های قبیله‌ی Mech در انتهای بازی هستند.

قبیله‌های بازی Hearthstone:

  • Pirate
  • Beast
  • Demon
  • Dragon
  • Mech
  • Murloc

هر قبیله استراتژیهای خاص خود را دارد و بعضی هیروها با بعضی قبیله‌ها توانایی بسیار قدرتمندی به دست می آورند.

توانایی هر کارت در Battlegrounds

هر کارت علاوه بر قدرت آسیب (Damage) که در سمت چپ و میزان سلامتی (Health) که در سمت راست cart قرار دارد، قدرتی دارد که زیر عکس کارت نوشته شده است. اگر شما قادر به خواندن کارت ها نمی باشید، می توانید از پست آموزش خواندن کارت های Hearthstone اقدام به یاد گرفتن کنید.

آموزش فاز استخدام Battlegrounds

مهمترین فاز این سبک بازی می باشد. زمانی که شما در این فاز قرار می گیرید، شخصی به نام Bob’s Tavern روبروی شما قرار می گیرد و تعدادی کارت به شما پیشنهاد می دهد تا شما کارت مورد نیاز خود را انتخاب کنید. همچنین می توانید با دادن یک سکه از او بخواهید که پیشنهاد های جدیدی به شما بدهد. به علاوه شما می توانید cart های خود را بفروشید یا جابجا کنید.

در ابتدای بازی شما ۳ سکه دارید که هر راند، یکی به تعداد سکه ها اضافه می شود. اگر شما در یک راند سکه ای را استفاده نکنید، آنرا از دست داده اید. بیشترین تعداد سکه ای که می تواند در هر راند به شما بدهد ۱۰ تا است.

هر راند مقداری زمان به شما داده می شود تا بتوانید خرید و فروش و … را انجام دهید. زمان اولین راند ۳۰ ثانیه است و با هر راند بازی کردن مقدارش افزایش پیدا می کند تا به ۱۲۰ که بیشترین حد است برسد. دقت کنید که مدت زمانی که به شما می دهد، از زمانی آغاز می شود که شما در فاز مبارزه قرار دارید. اگر شما زودتر مبارزه را به پایان برسانید، وقت بیشتری کسب خواهید کرد.

فاز-میخانه-یا-Tavern.jpg
فاز-میخانه-یا-Tavern.jpg

استخدام کردن

به محض ورود به Tavern یا میخانه، Bob به شما تعدادی کارت پیشنهاد می دهد که شما می توانید آنها را بخرید. برای خرید cart باید آنرا به روی هیروی خود بکشید. هر کارت ۳ سکه از شما کم می کند پس عاقلانه انتخاب کنید. cart هایی که انتخاب نکرده اید در راند بعدی از بین خواهند رفت و کارت های جدیدی جایگزین خواهند شد.

زمانی که شما کارتی را استخدام یا خریداری می کنید، در دست شما قرار می گیرد و هر زمان خواستید می توانید آنرا به صفحه کشانده و آن را در مبارزات بعدی شرکت دهید. شما می توانید حداکثر تا ۷ cart را در زمین نبرد داشته باشید. دقت کنید کارت هایی که بر روی زمین نبرد می گذارید دیگر نمی توانید به دست خود برگردانید و تنها راه خلاص شدن از دست آنها، فروش cart به قیمت ۱ سکه است. برای اینکار، آن کارت را بر روی Bob بکشید.

همه ی کارت های ابتدای بازی دارای سطح یک می باشند. برای اینکه Bob، کارت های سطح ۲ را به شما پیشنهاد دهد باید Tavern خود را به سطح ۲ ارتقا دهید. شما می توانید این کار را در ست دوم انجام دهید زیرا راند اول ۳ سکه به شما داده می شود که با این تعداد می توانید فقط یک کارت بخرید. راند دوم ۴ سکه به شما داده می شود که با آن می توانید Tavern را ارتقا دهید. دقت کنید زمانی که سطح شما به ۲ یا بالاتر ارتقاء یافت، Bob به شما cart های آن سطح به علاوه کارت های سطح پایین را پیشنهاد می دهد.

نکته بسیار مهم: کلیه cart ها در یک مکان به نام استخر نگهداری می شوند که Bob تعدادی از این کارت ها را به همه (هر کس cart های متفاوتی با دیگری دارد) نمایش می دهد. از هر نوع کارت چندین عدد در استخر وجود دارد و در صورتی که بازیکنان، آن cart ها را بردارند، Bob دیگر آن کارت ها را ندارد که به کسی پیشنهاد کند. پس نتیجه می گیریم دلیلی که در اواخر بازی تعداد cart هایی با سطح پایین، به تعداد پایین پیشنهاد می شوند همین امر است.

در زیر تعداد cart هایی که در هر سطح وجود دارد نمایش داده شده است.

سطح Tavern تعداد کارت های مختلف
۱ ۱۶
۲ ۲۰
۳ ۲۳
۴ ۱۹
۵ ۱۷
۶ ۱۴

نوع کارت ها بر اساس سطح:

سطح Beast Demon Dragon Mech Murloc Pirate بدون نوع تعداد
۱ ۲ ۳ ۲ ۲ ۳ ۲ ۲ ۱۶
۲ ۳ ۲ ۲ ۴ ۲ ۲ ۵ ۲۰
۳ ۳ ۱ ۳ ۴ ۲ ۳ ۷ ۲۳
۴ ۲ ۲ ۳ ۴ ۱ ۳ ۴ ۱۹
۵ ۱ ۳ ۲ ۲ ۲ ۳ ۴ ۱۷
۶ ۵ ۱ ۱ ۱ ۰ ۱ ۵ ۱۴
تعداد ۱۶ ۱۲ ۱۳ ۱۷ ۱۰ ۱۴ ۲۷

آموزش جابجایی و فروش کارت ها

کارت هایی که در زمین قرار دارند می توانند به صورت رایگان و با کشیدن آنها به جای دیگر تغییر مکان دهند. بسیار مهم است که شما تعیین کنید چه کارتی زودتر و چه کارتی دیرتر حمله کند. برای مثال شما کارتی دارید که با از بین رفتن، مقدار ۲ سلامتی و ۲ قدرت آسیب به دیگر cart های شما می دهد، پس شما باید این cart را در سمت چپ قرار دهید تا زود تر حمله کند و در نتیجه زودتر بمیرد. با این کار در همان ابتدای بازی همه ی cart های شما ۲ سلامتی و ۲ قدرت آسیب دریافت می کنند.

اگر شما کارتی را دیگر نمی خواهید، می توانید با کشیدن آن بر روی Bob آنرا بفروشید. مقدار ۱ سکه به ازای هر کارتی که می فروشید به شما داده می شود.

ترکیب ۳ کارت مشابه در Battlegrounds

زمانی که شما ۲ کارت یکسان دارید، با دریافت سومین کارت از همین نوع باعث می شود هر ۳ اینها به یک cart با ویژگی های ۲ برابر تبدیل شده، به رنگ طلایی در باید و از زمین به دست شما انتقال یابد. این کارت ها را طلایی یا Golden Cart می نامند. زمانی که این کارت را دوباره بر روی زمین می گذارید، یک cart به شما می دهد که با انداختن آن بر روی زمین، ۳ عدد cart از سطح Tavern بالاتر از مال شما، به شما پیشنهاد می شود که با انتخاب یکی از آنها، به دست شما انتقال می یابد و می توانید آنرا نیز بر روی زمین قرار دهید. پس ترکیب کردن ۳ cart بسیار مهم می باشد.

توجه: اگر در طول بازی ۲ cart قبلی مقداری سلامتی و قدرت آسیب اضافی بدست آورده باشند، این مقادیر به کارت طلایی جدید انتقال می یابد. پس نگران نباشید و تا حد ممکن cart های ترکیب شده بسازید.

کارت ها برای ترکیب نیازی ندارند که حتما روی زمین باشند. اگر ۲ ، ۱ یا هیچ کارت مشابهی بر روی زمین نداشته باشید و سه cart مشابه در دست داشته باشید باز هم این ۳ cart با هم ترکیب می شوند. زمانی که بازیکنی ۳ کارت مشابه ایجاد می کند، یک اعلان به همه ی بازیکنان در نوار کناری می دهد .

ارتقاء سطح Tavern

شما هر زمان که بخواهید می توانید Tavern خود را ارتقاء دهید. این کار کیفیت cart هایی که Bob به شما پیشنهاد می دهد را بهتر می کند و همچنین باعث افزایش تعداد cart های پیشنهادی به شما می شود. تعداد کارت های پیشنهادی در ابتدای بازی ۳ تا است. تعداد پیشنهاد ها با رسیدن به سطح های ۲ و ۴ و ۶، ۱ عدد اضافه می شود. سطح کنونی شما در کنار عکس Bob به شکل یک پرچم که درون آن ستاره قرار دارد قابل مشاهده است که تعداد ستاره های درون پرچم، نمایانگر سطح Tavern شما می باشد.

ارتقاء دادن Tavern در ابتدای بازی نیاز به ۵ سکه دارد و ارتقاء های بعدی نیاز به سکه های بیشتری دارد. با اینحال در شروع هر Round شما در همان Tavern که هستید می مانید و با هر Round بازی کردن، مقدار سکه ای که Tavern برای ارتقاء نیاز دارد یک عدد کمتر می شود. برای مثال در راند اول شما ۳ سکه دارید و نمی توانید Tavern را که ۵ سکه می خواهد ارتقاء دهید. اما در راند دوم سکه های شما ۴ تا می شود و سکه های مورد نیاز Tavern نیز یکی کمتر شده و به ۴ می رسد. اگر شما در راند دوم Tavern را ارتقاء ندهید، در راند سوم مقدار سکه مورد نیاز ارتقاء Tavern سه عدد می شود.

سطح Tavern سکه اولیه مورد نیاز
۲ ۵
۳ ۷
۴ ۸
۵ ۹
۶ ۱۰

درخواست تغییر پیشنهادات Bob

اگر شما از پیشنهادات کنونی Bob ناراضی بودید، می توانید با دادن یک سکه و زدن دکمه Refresh، پیشنهادات Bob را تغییر دهید. شما به هر تعداد که سکه داشته باشید می توانید از این قابلیت استفاده کنید. این قابلیت باعث می شود شما سریعتر به سطح Tavern که ارتقاء داده اید برسید.

برای مثال در نظر بگیرید که شما سطح ۲ هستید و ۸ سکه دارید. برای ارتقا نیاز به ۴ سکه می باشد. شما می توانید ۴ سکه بدهید و Tavern خود را ارتقاء دهید، سپس بر روی دکمه Refresh کلیک کنید. با این کار تعداد سکه های شما ۳ می شود ولی به جای اینکه منتظر باشید این راند تمام شود تا Bob پیشنهادات سطح جدید به شما بدهد، در همین Refresh پیشنهادات سطح جدید را به شما می دهد و شما می توانید در صورتی که پیشنهاد مناسبی به شما شد، با ۳ سکه باقی مانده خریداری کنید.

نگه داشتن پیشنهادات Bob برای راند بعدی

بسیار پیش می آید که Bob به شما پیشنهاد بسیار خوبی می کند ولی سکه لازم برای خرید آن را ندارید. در چنین مواقعی از دکمه رایگان Freeze که به شکل گلوله برف می باشد استفاده کنید تا این پیشنهادات در راند بعدی برای شما حفظ شوند.

Freeze را می توانید به صورت کاملا رایگان بردارید یا بگذارید. ممکن است شما بر روی Freeze کلیک کنید و پشیمان شوید، تنها کاری که باید بکنید این است که دوباره بر روی Freeze کلیک کنید. زمانی که شما Freeze می کنید، اگر از کارت های کنونی Bob یکی را برداشته باشید و بقیه را فریز کرده باشید، یا اینکه در همان راند از بازی Tavern خود را ارتقاء داده باشید، در راند بعدی یک عدد کارت به کارت های فریز شده اضافه می شود. به طور معمول شما اگر سکه داشته باشید ولی هیچ کاری به ذهنتان نمی رسد که با این سکه ها انجام دهید، بهترین راه Refresh کردن برای رسیدن به یک cart با ارزش و سپس Freeze کردن آن برای خریدن در راند بعدی است.

قدرت هیرو ها در Battlegrounds

همه ی هیرو ها قدرت منحصر به فرد خود را دارند و دلیلی که شما یک هیرو را انتخاب می کنید نیز همین است. بعضی از این قدرت ها خود به خود اجرا می شوند و بعضی دیگر نیاز به اجرا شدن توسط شما در فاز استخدام یا خرید دارند. قدرت های اجرایی معمولا مقداری سکه از شما می گیرند و قدرت مورد نظر را به شما می دهند. قدرت هیروی شما بسته به کاری که انجام می دهد، یا در همین فاز استخدام اجرا می شوند یا در فاز مبارزه.

جادو ها یا Spells

گاهی اوقات قدرت هیروی شما یا کارت های شما یک جادو یا طلسم در اختیار شما قرار می دهد که می توانید از آن استفاده کنید. همانند دیگر چیز ها، جادو ها نیز در همین فاز خرید قابل استفاده هستند.

فاز مبارزه یا Combat Phase در Battlegrounds

نمایی از فاز مبارزه
نمایی از فاز مبارزه

در این فاز شما با یک حریف مقابله می کنید که او هم کارت های خریداری شده خودش را دارد. شما در این قسمت هیچ کاری نمی توانید بکنید و تنها کار شما مشاهده اعداد و استراتژی ها می باشد. زمانی که فاز مبارزه تمام می شود، راند بعدی سریعا آغاز می شود.

حمله کردن

بازیکنی با تعداد کارت های بیشتر، زود تر شروع به حمله می کند و اگر تعداد کارت ها برابر بود، یکی از آنها به صورت تصادفی حمله را آغاز می کند. Cart ها به طور خودکار از سمت چپ یکی یکی و هر کدام یک بار شروع به ضربه زدن به کارت های تیم مقابل می کنند. کارت هایی که در حین مبارزه ساخته می شوند (برای مثال کارتی که با از بین رفتنش یک cart دیگر می سازد) در این چپ به راست بودن ضربه زدن ها شرکت می کنند. اگر بازیکن تیم مقابل هیروی Taunt دار نداشته باشد، کلیه ی حمله ها به بازیکنان مقابل به صورت تصادفی می باشد و اگر Taunt داشته باشد، تا زمان کشته شدن همه ی Taunt ها، به دیگر cart ها حمله نمی کنند. این شانسی بودن ضربه ها باعث می شود مقدار کمی شانس به این قسمت از بازی اضافه شود.

این امر ادامه می یابد تا زمانی که یک یا هر دو بازیکن کارتی بر روی زمین نداشته باشند.

اگر یکی از cart های شما دارای قدرت حمله صفر باشد، زمانی که نوبت حلمه کردنش فرا رسد، حمله نمی کند.

آسیب زدن یا Damage

در پایان یک مبارزه، بازیکنی که با تعدادی کارت زنده باقی می ماند، به هیروی مقابل مقداری آسیب وارد می کند. مقدار آسیب وارد شده برابر است با مقدار سطح Tavern کنونی شما به علاوه ی مقدار سطح کارت های موجود در زمین مبارزه می باشد.

هیرو Kel’Thuzad

زمانی که تعداد بازیکنان ذوج نباشد که دو به دو روبروی هم قرار گیرند، یکی از هیرو ها به مقابله با این هیرو می رود. Kel’Thuzad آخرین هیرویی که در نوار کناری صفحه شکست خورده یا Disconnect شده است را انتخاب می کند و با آن هیرو با شما مبارزه می کند. به طور معمول این مسابقه مقداری آسان می باشد زیرا شما با یک هیروی شکست خورده که هیچ قدرتی در راند قبلی یا قبل تر به خود اضافه نکرده است مقابله می کنید.

بازیابی cart های کشته شده در مبارزه

در پایان فاز مبارزه، همه ی cart های شما زنده شده و سر جای قبلی خود قرار می گیرند.

هیرو ها در Battlegrounds

هر بازیکن  می تواند بین ۲ هیرویی که به صورت تصادفی در اختیارش قرار می گیرد، یکی را انتخاب و با آن مبارزه کند. همه ی هیرو ها با سطح سلامتی ۴۰ بازی را آغاز می کنند (به جزء Patchwerk که با سلامتی ۵۰ بازی را آغاز می کند).

شما می توانید کلیه ویژگی cart های سبک Battlegrounds را در این سایت مشاهده کنید.

در صورتی که سوالی دارید می توانید از طریق فرم انتهای صفحه با ما در ارتباط باشید.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

برای اطلاع از کدهای تخفیف برای خرید محصولات سایت و اخبار سایت، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

wallgame.ir

نوشتهٔ قبلی
معرفی کمپانی بازی سازی بلیزارد انترتینمنت
نوشتهٔ بعدی
آموزش خواندن کارت‌های Hearthstone و یادگیری لغات انگلیسی بازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید