آموزش-شغل-ها-در-WOW

آموزش کامل و جامع شغل ها یا Professions در WOW

 1. خانه
 2. آموزش ها
 3. آموزش های World of Warcraft
 4. آموزش کامل و جامع شغل ها یا Professions در WOW

تاریخ پست:

نویسنده:

در این مقاله قصد داریم به طور کامل و جامع به شغل ها Professions بپردازیم و همه ی شغل های موجود در بازی را به شما معرفی کرده و نحوه گلد در آوردن را به شما آموزش دهیم.

همه ی بازیکنان بازی wow برای کسب گلد نیاز به profession دارند تا با آن بتوانند ابزار های مختلف بسازند و به دیگران بفروشند تا گلد در بیاورند.

و اما چرا ما نیاز به گلد داریم؟

در بازی wow شما به دلایل مختلفی نیاز به گلد دارید. برای مثال اکسیر های مختلفی در بازی وجود دارد که با مصرف کردن آن به مدت زمان محدودی مقداری Damage یا هر چیز دیگری به شما می دهند. این اکسیر ها توسط شغل Alchemy ساخته می شوند و اگر Work شما Alchemy نباشد، مجبور هستید که با گلد های خود از کسی که شغلش Alchemy می باشد اکسیر خریداری کنید.

همچنین در بازی آرمور ها، مونت ها، گلایف ها و چیز های بسیاری وجود دارد که برای داشتن آنها نیاز به گلد برای خرید دارید. همه ی این آیتم ها یا توسط شغل های مختلف ساخته می شوند یا نیاز به صرف زمان و انجام یکسری مراحل دارند که گاها بسیار زمانبر است. به همین جهت شما نیاز به گلد دارید تا بدون اینکه بدانید و تلاش کنید تا آیتمی را به دست بیاورید، آنرا خریداری کنید.

به همین جهت شما برای کسب گلد حتما باید یک Work را انتخاب کنید.

چه شغل ها یا Profession هایی در بازی وجود دارد؟

در بازی wow تعداد ۱۴ شغل وجود دارد که ۳ تا از آنها عمومی می باشد یعنی همه ی هیرو ها می توانند این ۳ را داشته باشند. این ۳ به نام های Archaeology، Fishing و Cooking می باشد. بقیه ی شغل ها را نیز همه می توانند انتخاب کنند با این تفاوت که هر هیرو فقط می تواند از ۱۱ تای باقی مانده، ۲ تا را برگزیند و داشته باشد. بدین ترتیب شما تا ۵ شغل را می توانید داشته باشید.

مکان-شغل-ها
مکان-شغل-ها

۳ شغل قابل انتخاب برای همه ی هیرو ها

این ۳ شغل را می توانید داشته باشید و از آنها استفاده کنید

Archaeology یا باستان شناسی

این Work همانطور که از نامش پیداست به دنبال اشیاء باستانی و داستان آنها می گردد که اگر زبان انگلیسی خوبی ندارید ممکن است لول آپ کردن این Workبرای شما کسل کننده باشد.

این اشیاء باستانی قطعه قطعه هستند و زمانی که شما دسته ای از آنها را جمع آوری کردید، می توانید قسمتی از تاریخ بازی را مطالعه کنید.

برای پیدا کردن این قطعات شما باید شغل مورد نظر را گرفته باشید تا آیکون های بیل در نقشه شما ظاهر شود (از M برای آوردن نقشه استفاده کنید).

توجه: به دلیل استفاده از افزونه ی ElvUI صفحه بازی ما مقداری با شما متفاوت است اما در عمل فرقی ندارد.

آیکن-بیل-باستان-شناسی-در-نقشه

شما باید به کنار این بیل ها رفته و از آیتم Survey موجود در بخش شغل ها استفاده کنید. برای دسترسی راحت تر می توانید آنرا کشیده و در یکی از اسلات ها قرار دهید:

آیکن-survey-در-شغل-ها
آیکن-survey-در-شغل-ها

اگر بر روی آن کلیک کنید یک عدد دوربین برای چند ثانیه بوجود می آید که روبروی این دوربین، جهت موقعیت یک شیء را نمایش می دهد. سر دوربین به مکان شیء اشاره می کند. اگر چراغ دوربین زرد بود یعنی کمی جلوتر باید بروید، اگر سبز چشمک زن بود یعنی ۱۰ متر جلوتر یک عدد شیء باستانی قرار دارد. کمی جلوتر رفته و دوباه از آیتم Survay استفاده کنید، خواهید دید که شیء نمایان می شود و می توانید روی آن کلیک کنید.

پیدا-شدن-شی-باستانی
پیدا-شدن-شی-باستانی

تا زمانی که دایره قرمز رنگ در نقشه وجود دارد بکنید و پیدا کنید.

زمانی که به اندازه مورد نیاز جمع کردید، صفحه شغل ها را باز کنید و بر روی آیکن کنار Survey که آیکن خود Archaeology می باشد کلیک کنید. سپس بر روی قطعه مورد نظر در این پنجره کلیک کنید

پر-کردن-یکی-از-قطعات
پر-کردن-یکی-از-قطعات

بر روی آن کلیک کرده و گزینه ی Solve را کلیک کنید. در همین قسمت شاهد متن بخشی از تاریخ خواهید بود که می توانید آنرا مطالعه کنید.

خواندن-تاریخ
خواندن-تاریخ

شغل های Fishing و Cooking

این دو مکمل یکدیگر می باشند اما چرا باید این شغل ها را فرا گرفت؟

شما با استفاده از Cooking می توانید Food بسازید. هر Food علاوه بر پر کردن Health و Mana بعد از درگیری ها، یک Buff یک ساعته روی شما می اندازد که ویژگی هایی از قبیل افزایش Damage یا Health، افزایش Mastery و … به شما می دهد که استفاده از این Food ها برای زدن Boss ها امری مهم می باشد. شما با کشتن جانوران موجود در بازی و جمع آوری گوشت آنها (پس از کشتن آنها رویشان کلیک کنید و اگر گوشتی داشته باشد آنرا بردارید) و همچنین ماهیگیری کردن می توانید مواد مورد نیاز Cooking را تهیه و شروع به درست کردن Food کنید.

برای ماهیگیری کردن باید در رودخانه ها به دنبال مکان هایی روید که ماهی در آن آب ها وجود داشته باشد. پس از پیدا کردن این مکان ها، با زدن دکمه K صفحه کلید پنجره Professions باز خواهد شد. همانند تصویر با کلیک بر روی علامت قلاب ماهی گیری اقدام به انداختن قلاب کنید. زمانی که قلاب تکان خورد بدین معنی است که ماهی گرفته شده و شما باید سریعا بر روی قلابی که درون آب قرار دارد کلیک  کنید تا ماهی را بردارید. این کار را ادامه دهید تا ماهی دیگری وجود نداشته باشد، سپس به مکان دیگری برای ماهی گیری بروید.

آموزش-ماهی-گیری
آموزش-ماهی-گیری

برای درست کردن Food لازم است که شما کنار یک آتش باشید. برای این کار وارد قسمت Profession شده و بر روی Cooking Fire کلیک کنید.

مکان-Cooking-Fire-در-Professions

آتشی بر روی زمین ساخته شده که شما می توانید به کنار آن رفته و از شغل Cooking استفاده کنید.

حال K صفحه کلید را زده و بر روی Cooking کلیک کنید و در صورتی که مواد لازم برای تهیه ی Food مورد نظر را جمع کرده اید، آنرا انتخاب و بر روی Create کلیک کنید.

تهیه-ی-Food-با-گوشت-ماهی
تهیه-ی-Food-با-گوشت-ماهی

توجه: می توانید Food ها و هر چیز دیگری که Profession های دیگر می سازند و یا به صورت خام جمع آوری می کنند را از Auction House خریداری کنید.

۱۱ شغل اصلی در بازی WOW

شما باید در بین این ۱۱ شغل، دو تا را انتخاب کنید که خود این ۱۱ شغل به دو بخش تقسیم می شوند و بهتر است هر دو Profession که انتخاب می کنید مکمل یکدیگر باشند.

نکته: بعضی از بازیکنان (مخصوصا Multibox ها) دو شغل Mining و Herbalism را انتخاب می کنند و فقط به جمع آوری و فروش مواد خام می پردازند و گلد جمع می کنند. اگر شما تازه کار هستید پیشنهاد می کنم این کار را نکنید.

شغل های جمع آوری یا Gathering

با استفاده از این شغل ها می توانید مواد مورد نیاز دیگر Work ها را به دست آورده و با آنها آیتم مورد نظر را ساخته و بفروشیم. دقت کنید که شما باید شغل های جمع آوری را مطابق با شغل های ساختنی انتخاب کنید.

Herbalism یا جمع آوری داروی گیاهی

با Herbalism می توانید گیاهان موجود در بازی را جمع آوری کنید. زمانی که این شغل را انتخاب می کنید قادر خواهید بود که گیاهان موجود در بازی را، در نقشه مشاهده کنید.

توجه: با کلیک بر روی ذره بین کنار نقشه مطمئن شوید که تیک گزینه ی Herbalism فعال باشد.

Herbalism-Profession
Herbalism-Profession

به کنار گیاه مورد نظر رفته، روی آن کلیک کنید و گیاه مورد نظر را بردارید.

مکمل های این حرفه Alchemy و Inscription می باشد.

Mining یا معدنچی

این شغل به جمع آوری سنگ های قیمتی می پردازد. بر خلاف نامش برای جمع آوری نیازی به رفتن در درون معدن ها نیست و بیرون از معادن نیز بسیار یافت می شود.

عملکرد Mining نیز به شکل Herbalism می باشد.

Mining-Profession
Mining-Profession

این شغل مکمل Blacksmithing و Engineering و Jewelcrafting می باشد.

Skinning یا کندن پوست موجودات

بر خلاف دو Work قبلی، این Work نیاز به کشتن موجودات موجود در بازی و کندن پوستشان دارد. دقت داشته باشید که پوست بعضی از موجودات را نمی توان کند و همچنین باید همه ی آیتم های موجودات را برداشت و سپس با کلیک راست روی آن، اقدام به پوست کندن بکنید.

فقط شغل Leatherworking با این شغل مکمل است.

شغل های ساختنی یا Crafting

با این شغل ها می توانید مواد خام تهیه شده توسط شغل های Gathering را به مواد قابل استفاده و مفید تبدیل کنید.

Tailoring و Enchanting

این دو بر خلاف Work های دیگر که نیاز به یک شغل Gathering دارند، بدون دیگر شغل ها نیز قابل استفاده هستند. در اصل این دو مکمل یکدیگر می باشند.

شما با Tailoring می توانید برای کلاس هایی که از لباس نوع پارچه یا Cloth استفاده می کنند Armor ساخته و به آنها بفروشید. همچنین با این شغل می توانید Bag بسازید و چیز هایی از این قبیل. برای این کار باید به کشتن موجودات بازی پرداخته و پارچه های مورد نیاز را تهیه کنید.

جمع-کردن-مواد
جمع-کردن-مواد

با Enchanting می توانید آیتم هایی که می سازید یا از طریق کشتن دشمنان جمع آوری می کنید را به موادی تبدیل کنید که با این مواد می توانید Enchant بسازید.

Enchant چیست؟ آیتم هایی هستند که برای Armor های خاصی قابل استفاده می باشند، برای مثال تعدادی از آنها فقط بر روی Hand قابل استفاده هستند، تعدادی بر روی Weapon و … . این آیتم ها قابلیت هایی از جمله افزایش Stat ها را به شما می دهند که البته باید بنا به نوع Class و Talent خود از Enchant ها استفاده کنید.

Enchant های مختلفی برای Armor های مختلف وجود دارد که با زدن آن بر روی Armor ها، قابلیت هایی را دریافت خواهید کرد.

توجه: مواد مورد نیاز این شغل، با Disenchant کردن Armor های سبز رنگ یا بالاتر تولید می شود که شما برای تهیه ی این مواد، نیاز به ساخت یا پیدا کردن این نوع Armor ها دارید.

دیس-انچانت-کردن
دیس-انچانت-کردن

حال می توانید با مواد یا Material بوجود آمده به وسیله ی Disenchant کردن آن آیتم، یک Enchant ساخت و از آن استفاده یا اقدام به فروش آن کرد.

ساخت-Enchant
ساخت-Enchant
Alchemy یا کیمیا گر

از اینجا به بعد کلیه ی Profession ها مثل Tailoring عمل می کنند و دیگر آموزش تصویری برای Profession های دیگر قرار نمی دهیم.

با Alchemy می توانید گیاهان جمع آوری شده به وسیله ی Herbalism را تبدیل به معجون های با ارزش کنید و بفروشید. این معجون ها برای مدت زمانی شما یا هر کسی که از آنها استفاده کند را در زمینه ای خاص قوی می کند. مثلا معجونی وجود دارد که Damage شما را به مدت ۱ ساعت بالا می برد (برای کسی که شغلش Alchemy باشد ۲ ساعت است). معجون دیگری وجود دارد که در دیگیری ها مقدار قابل توجه ای Health یا Mana به شما میدهد و … .

Leatherworking یا چرم کار

با Leatherworking می توانید آیتم های متنوعی برای هیرو هایی که Armor از نوع Leather یا Mail دارند و همچنین کیت هایی که همانند Enchant عمل می کنند بسازید. معمولا هیرو های Leather یا Mail پوش این شغل ها را بر می گزینند.

این شغل با Skinning مکمل می باشد.

Blacksmithing یا آهنگری

با Blacksmithing می توانید صلاح های نزدیک زن، Armor از نوع Plate، کلید هایی برای باز کردن برخی آیتم های قفل شده در بازی و … بسازید. این شغل برای Plate پوش ها نظیر Death Knight، Paladin، Warrior مناسب می باشد.

مکمل این Work باید Mining باشد.

Jevelcrafting یا جواهرات سازی

با Jevelcrafting می توانید Armor هایی از نوع Trinket و Ring برای خودتان بسازید. همچنین می توانید Gem هایی بسازید که کلیه ی بازیکنان بازی برای قرار دادن در Socket آیتم هایی که جمع آوری می کنند به آن نیاز دارند. شما هر نوع هیرویی که داشته باشید این شغل می تواند برای شما مناسب باشد.

مکمل Jevelcrafting شغل Mining می باشد. دقت کنید این شغل نیز همانند شغل Enchanting باید سنگ های معدنی که به وسیله ی Mining جمع آوری می شود را به موادی دیگر تبدیل کنید تا مورد استفاده Jevelcrafting واقع شود. (در Enchanting آرمور ها را به مواد دیگری تبدیل می کنیم)

پراسپکت-کردن-Mine
پراسپکت-کردن-Mine
Engineering یا مهندسی

با Engineering می توانید آیتم های کاربردی، تک و شگفت انگیز بسازید. می توانید آیتم های کمکی برای همه ی بازیکنان PVP و PVE بسازید.

شما با Engineering باید Mining را انتخاب کنید.

Inscription یا کتیبه نویسی

می توانید گلایف، Enchant، کارت های Darkmoon، آف هند و … ایجاد کنید.

Herbalism مکمل این Work می باشد. دقت کنید که این شغل همانند شغل Enchanting نیاز دارد که گیاهان جمع شده را با استفاده از Milling به مواد مورد نیاز این Work تبدیل کرد.

آیکن-Milling
آیکن-Milling

نحوه انتخاب یک شغل

در نسخه های گذشته این بازی شما مجبور بودید برای لول آپ کردن Work خود همه ی منطقه های بازی را گشته و شغل خود را تا لول آخر ببرید تا بتوانید با آن درآمد کسب کنید که جالب نبود. اما در نسخه های کنونی بازی شما فقط کافیست که در همان نقشه هایی که در این نسخه اضافه شده اند برای لول آپ کردن و کلا کار کردن برای کسب گلد تلاش کنید.

به همین جهت برای انتخاب شغل مورد نظر باید در سرزمین های جدیدی که در این نسخه از بازی ارائه شده اند اقدام به انتخاب شغل کنید. همانند تصویر زیر به کنار یکی از محافظ ها رفته و بر روی آن کلیک کنید (دقت کنید که اشاره گر موس هنگام قرار گرفتن روی محافظ ها به شکل یک نقشه در خواهد آمد و اگر به شکل نقشه در نیامد، سراغ یک محافظ دیگر بروید تا بلاخره یکی از آنها را پیدا کنید).

حال از پنجره ی باز شده بر روی گزینه ی Professions یا Trainers کلیک کنید و سپس Work مورد نظر خود را انتخاب کنید.

پیدا-کردن-مکان-شغل
پیدا-کردن-مکان-شغل

یک پرچم یا فلش زرد رنگی در نقشه کوچک شما ظاهر خواهد شد که با دنبال کردن و رفتن به آن مکان می توانید شخصی که شما دنبالش می گشتید را پیدا کنید. زمانی که موس را روی این شخص می برید. شکل ظاهری موس تبدیل به کتاب می شود. روی آن کلیک کرده و هر چیزی که در صفحه وجود دارد را انتخاب و سپس بر روی دکمه Train بزنید. با اینکار شما این شغل را دارا می شوید.

انتخاب-شغل-مناسب
انتخاب-شغل-مناسب

و در آخر اگر سوالی دارید در قسمت فرم پایین صفحه بیان کنید تا هم جواب را برای شما ارسال کنیم و هم به ارتقای این مطلب کمک کنید.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

برای اطلاع از کدهای تخفیف برای خرید محصولات سایت و اخبار سایت، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

wallgame.ir

نوشتهٔ قبلی
آموزش مقدماتی و جامع بازی World of Warcraft
نوشتهٔ بعدی
معرفی کمپانی بازی سازی بلیزارد انترتینمنت

۸ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • آیا میشه بیشتر از دو شغل داشت ؟
  مثلا یه کاراکتر شغل skining و mining داره میتونه herbalism هم انجام بده؟

  پاسخ
  • از شغل های اصلی نمیشه بیشتر از دو تا داشت.
   شغلی مثل fishing و cooking و.. میشه گرفت.

   پاسخ
 • سلام مرسی از سایتتون خیلی کمک کرد
  یه سوال داشتم من از شغل بلک اسمیتینگ و تیلورینگ خوشم اومده میتونم دوتاشو انتخاب کنم مشکلی پیش نمیاد مچ نیستن؟

  پاسخ
  • سلام، خوشحالیم که راضی هستید.
   نه مشکلی نداره، بعضی از شغل های اصلی رو با هم میگیرن و متریال رو از Auction House خریداری میکنن و ابزاری میسازن. اجباری نیست که حتما مچ باشن، بسته به سلیقه هر کسی هر شغلی رو که دوست داره انتخاب میکنه

   پاسخ
 • سلام ممنون از مطالب با آرزوشون.
  آیا میشه شغل خود را عوض کرد؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز
   بله هر موقع خواستید میتونید شغلتون رو عوض کنید. شغل قبلی رو حذف کنید و شغل جدید رو بگیرید.

   پاسخ
 • امیر حسین
  ۱۴۰۱-۰۴-۰۹ ۰۵:۰۹

  سلام ممنون از سایت خوبتون چطور میشه شغل رو عوض کرد؟

  پاسخ
 • مهدی کرمی
  ۱۴۰۱-۱۱-۱۲ ۱۱:۰۲

  چطور باید ثبت نام کنم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید