آموزش-بازی-World-of-Warcraft-

آموزش مقدماتی و جامع بازی World of Warcraft

  1. خانه
  2. آموزش ها
  3. آموزش های World of Warcraft
  4. آموزش مقدماتی و جامع بازی World of Warcraft

تاریخ پست:

نویسنده:

در این آموزش قصد داریم برای افرادی که تازه می خواهند وارد بازی World of Warcraft یا به اختصار WOW شوند مقدمه ای طراحی کنیم که با خواندن آن بتوانند راحت تر اقدام به انجام این بازی کنند.

بازی World of warcraft چگونه بازی ای است؟

این بازی در سبک MMORPG می باشد که به بازی های آنلاین بزرگ چند نفره نقش آفرینی گفته می شود. به طور خلاصه به بازی های آنلاینی گفته می شود که شما یک کاراکتر را می سازید و سعی در قوی تر کردن آن دارید.

در این بازی نیز شما در ابتدا یک شخصیت را به همراه چهره آن ساخته و یک نام برای آن در نظر می گیرید. سپس وارد بازی شده و با انجام ماموریت های مختلف خود را ارتقا می دهید.

هدف از بازی WOW چیست؟

شما در این بازی ابتدا باید با انجام ماموریت های بسیار در سرزمین های مختلف، اقدام به ارتقا سطح یا Level خود کنید تا به بیشترین سطح ممکن برسید. سپس دو راه در پیش روی شما قرار خواهد گرفت که می توانید هر دو یا یکی از آنها را انتخاب کنید.

راه اول جنگیدن با بازیکنان دیگر یا به اصطلاح Player versus Player یا مخفف PVP است.

راه دوم جنگیدن با غول های بازی که به آنها Boss یا Elite گفته و به طور مختصر به آن PVE گفته می شود .

بازیکنان بسیاری وجود دارند که از PVP بیزار هستند و همچنین بازیکنانی که از PVE بیزارند. اما در این بین بازیکنانی هستند که علاقه مند به هر دو سبک بازی می باشند.

شما می توانید هر دو یا یکی از آنها را انتخاب کنید. البته این گزینه انتخابی نیست و شما هر لحظه بخواهید می توانید با بازیکنان دیگر یا Boss ها مبارزه کنید. هدف از بازی در سبک PVE یا PVP لذت بردن از بازی و بدست آوردن آیتم ها و تقویت هیرو یا کاراکتر خودتان است.

البته توجه فرمایید که در این بازی اهداف دیگری از جمله انتخاب شغل و … نیز وجود دارد اما مهمترین آنها همان دو مورد بالا یعنی PVP و PVE می باشد.

بسیاری از بازیکنان بیشتر وقت خود را صرف ساخت ابزار الاتی می کنند که با شغل خود می توانند آنها را بسازند و سپس برای کسب طلا یا Gold اقدام به فروش آنها به دیگران می کنند. در این بازی Gold در آوردن بسیار مهم می باشد و شما باید بتوانید گلد کسب کنید تا هر چیزی که برای تقویت خود لازم دارید را از دیگران بخرید. در این بازی مرکز خرید و فروشی به نام Auction House وجود دارد که بعدا متوجه آن خواهید شد.

آموزش شروع بازی در World of Warcraft

برای اینکه شما بتوانید این بازی بسیار زیبا و پر طرفدار را بازی کنید باید اقدام به ساخت یک اکانت یا حساب در یکی از سرور(Server) های این بازی کنید. سرور اصلی این بازی، شرکت بلیزارد سازنده این بازی می باشد که بازی در این سرور نیاز به خرید بازی دارد. شما می توانید از قسمت فروشگاه ما اقدام به خرید این بازی کنید.

اما در مقابل، سرور های ایرانی نیز وجود دارند که بازی را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهند تا بتوانید بازی کنید. این را در نظر بگیرید که سرور های رایگان دارای ایرادات یا باگ های زیادی می باشند و همیشه نسخه های پایین تر از نسخه بروز بازی را به شما ارائه می دهند.

برای ساخت اکانت باید وارد سایت سرور مورد نظر شده و اقدام به ساخت اکانت کنید. سپس اقدام به دانلود بازی در همان سایت سروری که ثبت نام کرده اید کنید زیرا این سرور ها نسخه ای از بازی که با سرور خودشان سازگار است به همراه تنظیمات کانفیگ را در اختیار شما قرار می دهند.

اگر چنانچه می خواهید در سرور بلیزارد بازی کنید، کافیست نرم افزار Battle net را از این سایت دانلود کرده و اقدام به ساخت اکانت و دانلود بازی در همین نرم افزار کنید.

سپس اقدام به اجرا کردن بازی کنید.

وارد شدن به بازی و ساخت Hero خودتان

در قسمت Username و Password مشخصات خود را وارد کنید و بر روی دکمه Login کلیک کنید. به محض وارد شدن شما را به صفحه ساخت کاراکتر یا Hero منتقل می کند که شما باید برای انتخاب Realm مورد نظر بر روی دکمه Back کلیک کنید.

دکمه-برگشت-به-عقب
دکمه-برگشت-به-عقب

و اما Ream چست؟

فرض کنید که در سرور بلیزارد می خواهید بازی کنید. در این سرور میلیون ها بازیکن وجود دارد و اگر همه ی شما قادر به دیدن یکدیگر باشید، سرتاسر محیط بازی پر می شود از هیرو های مختلف و دیگر جای سوزن انداختن هم وجود ندارد که همین امر باعث می شود بازیکنان با مشکلات شدیدی مواجه شوند.

بلیزارد برای رفع این مشکل اقدام به ساخت ریلم های مختلف کرده تا بازیکنان را در این ریلم ها پخش کند. ریلم ها، بُعد های مختلف بازی هستند یعنی هر چیزی که در این ریلم وجود دارد، در ریلم دیگر نیز وجود دارد.

پس این را در نظر داشته باشید که شما در هر ریلمی که باشید هیچ تفاوتی نمی کند و می توانید با دعوت کردن دیگر بازیکنان در دیگر ریلم ها که ممکن است دوستانتان باشند، آنها را به طور موقت وارد ریلم خود کرده و با هم از بازی لذت ببرید.

توجه کنید تنها محدودیتی که بین ریلم ها وجود دارد این است که شما نمی توانید هیچ آیتم و یا گلدی را به بازیکنان دیگر ریلم ها بفروشید یا خریداری کنید.

آموزش انتخاب Realm مورد نظر در WOW

در قسمت بالا سمت راست صفحه بر روی Change Realm کلیک کنید و Realm مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر در سرور بلیزارد و در Region اروپا می خواهید بازی کنید پیشنهاد می شود در صورت انتخاب فرقه Horde (در ادامه توضیحاتی در رابطه با Hord و Alliance خواهیم داد) ریلم Kazzak و در صورت انتخاب فرقه Alliance ریلم Silvermoon را انتخاب کنید زیرا ایرانی ها بیشتر در این دو ریلم هستند. البته این را در نظر داشته باشید که بهتر است وارد ریلمی شوید که دوستانتان در آن قرار دارند.

دکمه-انتخاب-ریلم

ممکن است پس از انتخاب ریلم مستقیما وارد صفحه ساخت هیرو شوید. در صورت وارد نشدن به صفحه ساخت هیرو، وارد صفحه بالا می شوید.

پس از انتخاب ریلم مورد نظر، نام ریلم در بالای دکمه Change Realm قرار خواهد گرفت.

آموزش ساخت یک هیرو یا کاراکتر دلخواه

حال بر روی دکمه Create New Character کلیک کنید (اگر شما به صفحه ساخت هیرو منتقل شده باشید دیگر نیازی نیست که برگردید و بر روی این دکمه کلیک کنید.)

هم اکنون شما وارد صفحه ساخت هیرو شده اید.

ساخت-هیرو
ساخت-هیرو

عکس بالا شماره گذاری شده که بترتیب توضیح داده می شوند.

۱- در این قسمت میتوانید جنسیت هیروی خود را انتخاب کنید.

۲- ستون سمت راست فرقه Horde و ستون سمت چپ فرقه Alliance می باشد. زیر شاخه های آنها نیز نژاد های مختلف این دو فرقه می باشند که می توانید هر کدام را که دوست دارید انتخاب کنید. در صورت انتخاب نژاد Pandaren، بعدا از شما سوال خواهد شد که می خواهید Horde باشید یا Alliance. توجه کنید که فقط نژاد Pandaren میتواند هم Horde باشد هم Alliance اما این بدین معنی نمی باشد که هر زمان بخواهید می توانید تغییر فرقه دهید. شما یکبار که فرقه خود را انتخاب کردید، دیگر قادر به تغییر فرقه نخواهید بود مگر با پرداخت هزینه که سرور بازی تعیین کرده است.

۳- بازیکنان تازه وارد باید New را انتخاب کنند. گزینه ی Classic Trial باعث می شود هیروی شما بعد از یک هفته غیر فعال شود که این گزینه برای تست کلاس های مختلف می باشد.

۴- در این قسمت سبک مبارزه ای مورد نظر خود را انتخاب می کنید. قسمت هایی که تیره هستند بدین معنی اند که این نژاد نمی تواند در این سبک مبارزه ای آموزش ببینند.

۵- پس از اینکه گزینه های مورد نظر خود را انتخاب کردید بر روی دکمه Customize کلیک کنید تا وارد مرحله تغییر چهره و نام شوید.

شخصی-سازی-هیرو
شخصی-سازی-هیرو

در این قسمت می توانید صورت کاراکتر خود را شخصی سازی و یک نام که در ریلم مورد نظر تکراری نباشد را انتخاب کنید. سپس بر روی دکمه Finish کلیک کرده تا کاراکتر شما ساخته شود.

توجه: حتما برای دنبال کردن آموزش، فرقه ی Horde، نژاد BloodElf و سبک مبارزه ای یا کلاس Paladin را انتخاب کنید تا آموزش را بهتر متوجه شوید. پس از اتمام آموزش، اگر مایل بودید برگردید و این هیرو را حذف و هیروی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

صفحه-هیرو-ها
صفحه-هیرو-ها

حال مشاهده خواهید کرد که هیروی مورد نظر ساخته شده و در لیست سمت راست قرار داده شده است.

با زدن دکمه Create New Character می توانید یک هیرو چدید بسازید (دقت کنید که این هیروی جدید به لیست هیرو های شما اضافه می شود).

برای حذف هیروی خود می توانید از لیست هیرو های واقع در سمت راست، هیروی مورد نظر را انتخاب کرده و بر روی دکمه Delete Character کلیک کنید.

برای ورود به بازی دکمه Enter World را بزنید.

آموزش ورود به بازی

یک فیلم کوتاه برای شما به نمایش در خواهد آمد که می توانید آنرا رد کنید یا تا پایان آن را تماشا کنید. پس از پایان فیلم در مکانی ظاهر می شوید که روبروی شما یک خانم ایستاده و از شما می خواهد که ماموریتی را انجام دهید.

در این بازی با کلید های W A S D و E Q می توانید اقدام به جابجایی هیروی خود بکنید. با دکمه Space می توانید بپرید و در آینده پرواز کنید. با دکمه X می توانید بنشینید و در آینده فرود بیایید. با دکمه های ۱ ۲ ۳ ۴ و … کیبورد نیز می توانید از قدرت های خود در جهت حمله به دشمنان استفاده کنید.

کلید-های-حرکتی
کلید-های-حرکتی

از این پس هر کس را دیدید که علامت تعجب زرد رنگی بالای سر او قرار دارد، این را بدانید که می خواهد ماموریتی به شما بدهد و شما باید این ماموریت ها را بروید تا هیروی خود را قوی تر کنید.

آموزش انواع ماموریت ها

ماموریت ها به دسته های زیادی تقسیم شده اند که با بازی کردن و انجام دادن آنها بیشتر آشنا خواهید شد. اما مهمترین و بیشترین ماموریت های این بازی را در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم.

۱- از شما می خواهند که یک یا چند تا از دشمنان را شکست دهید.

۲- علاوه بر شکست دادن باید بر روی آنها کلیک کرده و آیتمی که دور آن کادر زرد رنگی قرار دارد را بردارید و در زمان اتمام ماموریت آنرا تحویل دهید.

۳- به مکانی رفته و شیء خاصی را برداشته و در زمان اتمام ماموریت تحویل دهید.

آموزش دریافت ماموریت و انجام آن

با کلیک کردن بر روی خانمی که روبروی شما قرار دارد و زدن دکمه Accept در پنجره باز شده، ماموریت را دریافت کنید. سپس در نقشه کوچک بالا سمت راست شما منطقه ای به شکل سفید رنگ در آمده. این بدین معناست که ماموریت شما در این منطقه قابل انجام است.

دریافت-ماموریت-اول
دریافت-ماموریت-اول

توجه: هر ماموریتی جایزه ای برای شما دارد که در بخش Rewards پنجره ماموریت، نمایش داده می شوند.

پس از اینکه ماموریت را دریافت کردید، علامت زرد رنگ بالای سر کسی که ماموریت را به شما می دهد یا از بین می رود یا تبدیل به علامت سوال سفید رنگ می شود. اگر که علامت سوال سفید رنگ در بالای سر او ظاهر نشد بدین معنی است که شما درست است که ماموریت را از او تحویل گرفته اید اما باید به شخص دیگری تحویل دهید. اگر هم که علامت سوال سفید رنگ بالای سر او قرار گرفت بدین معنی می باشد که ماموریت را باید به خودش تحویل دهید. علامت سوال سفید رنگ همچنین به معنی عدم انجام ماموریت داده شده می باشد.

این ماموریت به شما می گوید که ۶ تا از Mana Wyrm ها را بکشید تا ماموریت انجام شود.

انجام-ماموریت
انجام-ماموریت

همیشه این را در نظر بگیرید که اگر برای انجام ماموریت باید کسی را بکشید، یک دایره زرد رنگ زیر پای آن ظاهر می شود. همچنین می توانید در یک زمان چندین ماموریت را دریافت کنید و همه را با هم انجام دهید.

کلیه ی ماموریت های شما در قسمت سمت راست صفحه لیست خواهند شد. البته ممکن است شما ماموریتی را قبول کرده باشید ولی در این لیست نباشد که جلوتر به آن می پردازیم.

در قسمت پایین صفحه نیز کادری وجود دارد که قدرت های شما یا Spell های شما در آن وجود دارد. در حال حاظر در خانه اول قدرت Crusader Strike قرار دارد که می توانید با زدن دکمه ۱ از آن استفاده کنید. البته دقت کنید که بعضی از Spell ها نیاز به هدف دارند. یعنی شما باید ابتدا با کلیک کردن بر روی هدف مورد نظر آن را انتخاب و سپس از Spell مورد نظر استفاده کنید. دقت کنید که کلاس Paladin باید به دشمنان نزدیک باشد تا بتواند آنها را بزند.

همچنین در پایین سمت راست صفحه تنظیمات مربوط به بازی و خود هیرو شما نیز وجود دارد که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم. اما برای شروع در همین قسمت بر روی آیکون کوچک تعجب کلیک کنید. خواهید دید که کلیه ی ماموریت های شما و مکان انجام آنها در این قسمت قرار دارد.

حال زمان انجام ماموریت است

به اهداف مورد نظر نزدیک شده و به صورت مکرر بر روی دکمه ۱ صفحه کلید بزنید تا هدف از بین برود. پس از اینکه هدف را از پا درآوردید بر روی آن کلیک کنید.

کشته-شدن-دشمن
کشته-شدن-دشمن

پنجره ای باز خواهد شد که آیتم های دشمن را نشان می دهد. آیتم هایی که نوشته آنها خاکستری است به درد نمیخورند. پس از اینکه ۶ تا از دشمنان را کشتید، خواهید دید که علامت سوال سفید رنگ سمت راست صفحه زیر نقشه، به علامت سوال زرد رنگ تبدیل شده و این به معنی اتمام ماموریت است و باید آنرا تحویل دهید.

حال در نقشه علامت سوالی نمایان می شود که باید به آنجا بروید و ماموریت را تحویل دهید.

تحویل-ماموریت
تحویل-ماموریت

بر روی شخصی که علامت سوال بالای آن قرار دارد کلیک کرده و ماموریت را تحویل دهید. در همین لحظه کادری دیگر باز خواهد شد که نشان بر ماموریت جدید می باشد. آنرا Accept کنید.

ماموریت جدید به شما می گوید که باید به منطقه ای بروید و تعدادی از SpringpawCub را کشته و آیتمی که در درون آنها قرار دارد را بردارید.

زمانی که آنها را می کشید و روی آنها کلیک می کنید، آیتم هایی که باید برای انجام ماموریت بر می دارید کادری زرد رنگ به خود می گیرند. بر روی آنها کلیک کنید.

برداشتن-آیتم-ماموریت
برداشتن-آیتم-ماموریت

اگر در حال جنگیدن جان شما کم شد و مردید، نگران نباشید زیرا تبدیل به روح شده و باید به مکانی که مردید بروید و خود را زنده کنید.

دریافت قدرت های جدید یا Spell

احتمالا شما تا کنون به سطح ۲ یا لول ۲ رسیده اید. برای افزایش لول خود باید ماموریت های زیادی را بروید. زمانی که به سطح ۳ برسید یک Spell جدید برای شما ایجاد می شود که در قسمت Spell ها ظاهر می شود.

لول-آپ-کردن
لول-آپ-کردن

شما می توانید با گرفتن Shift و درگ کردن Spell مورد نظر، مکان آنرا تغییر دهید.

اگر به صورت ناخودآگاه یک Spell را از قسمت Spell ها حذف کردید باید بر روی آیکن کتاب واقع در پایین سمت راست صفحه کلیک کرده و اسپل مورد نظر را به قسمت اسپل ها اضافه کنید. در این بخش Spell هایی نیز وجود دارند که به شکل خاکستری هستند و با ارتقاء لول یا سطح خود یکی یکی برای شما باز خواهند شد.

قسمت-Spell-ها
قسمت-Spell-ها

آیتم های موجود در بازی

زمانی که این ماموریت را به اتمام رساندید و تحویل دادید، یک زره به شما داده می شود که وارد کیف یا Bag شما می شود. برای باز کردن Bag کافیست دکمه B صفحه کلید را فشار دهید. خواهید دید که یک زره در بگ شما قرار دارد، موس را بر روی آن برده و دکمه ی Shift را نگه دارید. با اینکار یک پنجره کوچک در کنار موس ظاهر شده که زره موجود در بگ شما را با زره کنونی شما مقایسه می کند. اگر دیدید که این زره بهتر از زره شما می باشد بر روی آن راست کلیک کنید تا با زره خودتان جابجا شود با اینکار شما قوی تر می شوید.

وقتی به بیشترین حد لول ممکن برسید، تنها چیزی که شما را از دیگران متمایز می کند، قوی تر بودن همین زره ها یا آیتم های شماست. توجه کنید آیتمی که در بگ وجود دارد شما را قوی نمی کند. برای دیدن زره هایتان در قسمت پایین سمت راست صفحه بر روی آیکن کوچکی که عکس خودتان در آن قرار دارد کلیک کنید.

مشاهده-آیتم-ها

علاوه بر Quest ها یا ماموریت ها، زمانی که دشمنی را شکست می دهید نیز ممکن است زره ای در بین آیتم های آن وجود داشته باشد. دقت کنید همانطور که در تصویر بالا می بینید می توانید دستکش، کمربند، کلاه، حلقه، گوشواره و … نیز برای قوی تر شدن خود جمع آوری کنید. به کلیه ی این موارد آیتم می گویند.

حتما اگر آیتم جدید یا قوی تر از آیتم قبلی خود دیدید، آنرا در این قسمت قرار دهید تا قدرت آن آیتم برای شما اعمال شود. دوباره تکرار می کنم آیتمی که در این قسمت قرار نگیرد هیچ قدرتی به شما نمی دهد.

آموزش خالی کردن Bag

در حین بازی ممکن است که آیتم های بسیاری را از روی جنازه ی دشمنانتان بردارید که این مسئله باعث پر شد Bag شما می شود. برای حذف این آیتم ها دو راه وجود دارد: راه اول اینکه آیتم ها را با کلیک چپ انتخاب و زمانی که آیتم مورد نظر به نشانه گر موس چسبید، موس را وسط صفحه برده و کلیک کنید. کادری باز می شود که به شما اخطار می دهد که آیا مطمئن هستید یا نه، بر روی Yes کلیک کنید تا آیتم مورد نظر حذف شود. راه دوم فروش این آیتم ها به آدم هایی است که به آنها Vendor گفته می شود.

با انجام ماموریت ها و فروش این آیتم های اضافی مقداری گلد به دست می آورید که می توانید در همان Vendor ها اقدام به خرید آیتم های جدید کنید. موقعیت یکی از Vendor هایی که می توانید Item به آنها بفروشید یا خریداری کنید را در نقشه پایین قرار داده ایم. البته توجه کنید که تعداد بسیار زیادی از این وندور ها در مکان های مختلف وجود دارد و شما نیازی به برگشتن برای فروش آیتم های بلا استفاده ندارید. برای بالا آوردن نقشه می توانید دکمه M از صفحه کلید را فشار دهید.

موقعیت-وندور-در-نقشه
موقعیت-وندور-در-نقشه

پس از اینکه در کنار وندور قرار گرفتید روی آن کلیک کنید تا پنجره خرید و فروش ظاهر شود

زمانی که روی یک وندور کلیک کنید، به طور خودکار بگ شما باز می شود و نیازی به زدن B نیست. حال می توانید با کلیک راست بر روی آیتمی که در بگ وجود دارد و بلا استفاده است آنرا بفروشید.

فروش-آیتم-های-بلا-استفاده-به-وندور
فروش-آیتم-های-بلا-استفاده-به-وندور

همچنین اگر آیتمی را به اشتباهی فروختید می توانید در تب Buyback که در تصویر بالا به آن اشاره شده آیتم خود را برداشته و Gold دریافتی را پس دهید.

هنگام تحویل بعضی از ماموریت ها ممکن است از شما بخواهد که بین دو آیتم یکی را انتخاب کنید. در این شرایط باید آیتمی که بیشتر برای شما مناسب است را انتخاب کنید. برای اینکار باید موس را روی آیتم مورد نظر برده و ببینید خواص کدام یک برای شما بهتر است.

آیتم های اجرایی

در تصویر زیر ۲ آیتم قرار داده شده که یکی نوار قدرت یا Mana را پر می کند و دیگری نوار جان یا Health (هنگام استفاده از بعضی Spell مقداری از نوار قدرت شما تخلیه می شود). برای کلاس Palandin هر دو مناسب می باشد ولی بهتر است که سمت راستی که جان است را انتخاب کنید. این نوع آیتم ها قدرتی به شما اضافه نمی کنند و فقط می توانند در Bag شما باشند و در مواقع مورد نیاز بر روی آنها راست کلیک می کنید تا از آنها استفاده کنید. به آیتم هایی که جان و قدرت شما را پر می کنند Food یا غذا گفته می شود. معمولا بعد از درگیری ها برای پر کردن نوار جان یا قدرت از آنها استفاده می کنیم تا بتوانیم سریعتر وارد درگیری بعدی شویم و برای پر شدن خودکار جان و قدرت معطل نشویم.

انتخاب-آیتم-مورد-نظر-بعد-از-انجام-ماموریت
انتخاب-آیتم-مورد-نظر-بعد-از-انجام-ماموریت

آموزش باز کردن Sky Master ها برای دسترسی سریعتر به مکان های بازی

در طول بازی حتما علامت تعجب سبز رنگی را در نقشه مشاهده می کنید که Sky Master های باز نشده هستند. برای باز کردن آنها باید همانند ماموریت گرفتن کنارشان رفته و بر روی آنها کلیک کنید.

علامت-تعجب-سبز-رنگ
علامت-تعجب-سبز-رنگ

با کلیک کردن دوباره بر روی Sky Master نقشه ای ظاهر می شود که در آن، مکان هایی که باز کرده اید را نشان می دهد و می تواند با سوار شدن بر روی یک پرنده به آن مناطق سفر کنید.

فلای-کردن-به-جای-دیگر
فلای-کردن-به-جای-دیگر

در حال حاظر دو مکان بیشتر فعال نشده که برای فعال شدن بیشتر باید هر جا علامت تعجب سبز رنگ دیدید روی آن کلیک کنید. همچنین می توانید مکان آنها را روی نقشه به شکل یک کفش بالدار ببینید و برای باز کردن آنها اقدام کنید.

نمایی-از-سفر-کردن-با-Sky-Master
نمایی-از-سفر-کردن-با-Sky-Master

آموزش Talent یا مهارت ها

زمانی که سطح هیروی شما به ۱۰ برسد یا لول ۱۰ شوید، می توانید از دیگر Talent ها نیز استفاده کنید.

مهارت ها به ۳ بخش کلی تقسیم می شوند: Damage ها، Tank ها و Healer ها که بهتر است تا به لول ماکسیمم نرسیده اید بر روی Damage باشید. بعضی از هیرو ها هر سه مهارتشان Damage میباشد بعضی از هیرو ها مانند Paladin هم می تواند تانک باشد هم Damage و هیلر.

برای تغییر مهارت خود می توانید بر روی آیکونی که شبیه سیبل می باشد کلیک کنید تا وارد قسمت تلنت ها شوید.

انتخاب-Talent-یا-مهارت
انتخاب-Talent-یا-مهارت

همانطور که در تصویر می بینید ۳ مهارت یا Talent برای Paladin وجود دارد که مهارت بالایی Healer، مهارت وسط Tank و مهارت پایینی Damage می باشد که به طور پیشفرض مهارت Damage فعال است. اما واقعا مهارت هایی نظیر هیلر و تانک به چه دردی می خورند؟

هنگامی که شما می خواهید یک Boss را شکست دهید نیازمند تانک هستید تا با Boss درگیر شده و هواس Boss را به خود معطوف کند. تانک ها از قابلیت دفاعی بسیار بالایی برخوردارند اما قابلیت آسیب زدن به دشمنشان کم است. در حالی که با باس درگیر هستید، جان بازیکنان کم می شود و اگر هیلر نباشد که جان آنها را پر کند می میرند. و اما هیرو هایی با تلنت Damgage آسیب های شدیدی به باس وارد می کنند ولی قدرت دفاعی ضعیفی دارند. از این رو به هر ۳ این مهارت ها یا تلنت ها نیاز داریم تا بتوانیم یک باس را شکست دهیم.

شما با هر هیرویی که بازی می کنید باید تا به سطح ماکسیمم نرسیده اید بر روی Damage باشید تا بتوانید دشمنان را سریع تر شکست دهید. دشمنان شما تا زمانی که به سطح ماکسیمم نرسیده اید آنقدر قوی نیستند که بتوانند شما را شکست دهند.

امیدوارم این آموزش برای شما مفید بوده باشد

این آموزش در آینده با نظرات و دیدگاه های شما بروزرسانی و بهتر خواهد شد. لطفا در قسمت نظرات سوالات یا اشکالات مطلب را بیان کنید تا ما به شما کمک کنیم.

برای اطلاع از کدهای تخفیف برای خرید محصولات سایت و اخبار سایت، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

wallgame.ir

نوشتهٔ قبلی
معرفی شخصیت های بازی محبوب (اورواچ) Overwatch
نوشتهٔ بعدی
آموزش کامل و جامع شغل ها یا Professions در WOW

۳ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید